Były minister za rządów PO-PSL, a obecnie ukraiński obywatel i urzędnik Sławomir Nowak, wystosował po ukraińsku apel do kierowców w związku z sytuacją na drogach.

W piątek rano ukraiński Ukrawodor, będący tamtejszym odpowiednikiem polskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zamieścił na Twitterze nagranie z udziałem swojego szefa, Sławomira Nowaka – byłego polityka PO i ministra transportu w rządzie PO-PSL.

Na nagraniu Nowak w języku ukraińskim apeluje do kierowców o rozwagę. Zaznacza, że na drogach, szczególnie w części obwodów Ukrainy, panują trudne warunki pogodowe. W związku z tym zwraca się do Ukraińców, by bez naglącej potrzeby nie wyjeżdżali w trasę. Specjalnie zaapelował też do kierowców tirów i dużych ciężarówek, by nie zapominali o zimowych oponach i zakładaniu łańcuchów na koła tam, gdzie jest to potrzebne. Nowak zapewnił też, że Ukrawtodor wspólnie z policją robi wszystko co może, żeby usprawnić sytuację. Ukrawtodor zamieścił nagranie z hasztagiem “NowakPracuje” (#НовакПрацює). Najpewniej nawiązujący do wcześniejszych oskarżeń pod adresem Nowaka m.in. ze strony mediów, które zarzucały mu lenistwo i bezczynność, m.in. rok temu, w związku ze śnieżycami.

Ponadto, Ukrawtodor pokazał też zdjęcia, na których były polityk PO m.in. wysyła pługi na trasy. Trudna sytuacja pogodowa na Ukrainie spowodowana była pojawieniem się nad częścią jej terytorium orkanu Fryderyk. Jednak potężne śnieżyce w ostatnich tygodniach nawiedzały Ukrainę już parokrotnie, powodując znaczące utrudnienia w komunikacji i transporcie.

Przeczytaj: Sławomir Nowak: polski rząd odwraca się od Ukrainy

Sławomir Nowak został szefem Ukrawtodoru,  Państwowej Agencji Dróg Ukrainy, w październiku 2016 roku. Musiał przy tym przyjąć ukraińskie obywatelstwo. Został powołany na stanowisko przez ukraiński rząd. Jednocześnie zaprzeczył, że zrzekł się obywatelstwa Polski. Jednak ukraińskie prawo zabrania posiadania dwóch obywatelstw przez cudzoziemców obejmujących stanowiska administracyjne na Ukrainie. Z tego względu politycy, często zrzekali się obywatelstwa swojej ojczyzny lub byli go pozbawiani. Jak powiedział Nowak, propozycję objęcia funkcji szefa Ukrawtodoru zaproponowali mu premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman oraz minister transportu, Omelan.

ZOBACZ: Sławomir Nowak cieszy się, że został „prezydentem Ukrainy” [+VIDEO]

Czytaj również: Ukraina: Sławomirowi Nowakowi wytknięto naruszenie przepisów antykorupcyjnych

Twitter.com / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. milon
    milon :

    Widać Ukraińcom mało własnych skorumpowanych polityków że muszą sobie dodatkowo ściągać skorumpowane polityczne dno z innych krajów tak dalej napewno wasza polityka edzie wybitnie miezynarodowo skorumpowana i tyle bo tej Pan na pewno wam dróg nie wybuduje chyba że dostanie kolekcję zegarków to taki żarcik dla Ukraińców