Ukrawtodor to odpowiednik polskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Były szef resortu transportu rządu PO będzie rozwijał ukraińską sieć drogową.

O nominacji poinformował o na swoim profilu na Twitterze premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman.

Sławomir Nowak był ministrem transportu w latach 2011-2013 w rządzie Donalda Tuska. Byl jego jednym z najbliższych współpracowników – sprawował również funkcję szefa gabinetu politycznego premiera. Nowak był posłem Platformy Obywatelskiej przez cztery kadencje (2001-2015) oraz szefem tej partii na Pomorzu. Po wybuchu afery zegarkowej oraz nagraniach rozmów, które ujawnił m.in. tygodnik „Wprost”, zrezygnował on z członkostwa PO.

To kolejny Polak, który objął stanowisko na Ukrainie. Wcześniej były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz został doradcą Petro Poroszenkioraz przedstawicielem prezydenta Ukrainy w gabinecie ministrów. Tę samą funkcję objął Jerzy Miller – kiedyś szef MSWiA oraz były wojewoda małopolski. Prezesem Kolei Ukraińskich został z kolei Wojciech Balczun, były prezes PKP Cargo (2008-2013).

kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz