„Ukraińcy mają dość lenia Nowaka” – pisze Superekspress. Szef Ukrawtodoru, państwowej ukraińskiej agencji dróg, rzadko zjawia się w pracy i chętnie wydłuża sobie weekendy.

– Nowak powinien być zwolniony za nieobecności!– apelują dziennikarze na Ukrainie.

Zdaniem ukraińskich mediów Nowak potrafi przez cały tydzień nie zjawiać się w pracy. W listopadzie, kiedy na Ukrainie trwały śnieżyce, a w kilku regionach kraju Ukrawtodor był zmuszony zamykać drogi,były polski minister transportu wziął sobie wolne we wszystkie poniedziałki. Z kolei w styczniu, w trakcie kolejnego ataku zimy, nie było go w pracy przez 11 dni. Zdaniem ukraińskich dziennikarzy Nowak w tym czasie jeździł do Polski.

Aby zachęcić Nowaka do pracy minister transportu Wołodymur Omelian przyznał Nowakowi premię stymulacyjną w wysokości 300 % podstawowego wynagrodzenia, które wynosi równowartość około 2 tysięcy złotych.

Bohater afery zegarkowej nie chce komentować sprawy. Z dziennikarzami „Superekspressu” nie chciał rozmawiać. – Nie komentuję tego, nie rozmawiam z mediami. Żegnam– relacjonuje dziennik.

Sławomir Nowak szefem Ukratodoru został w październiku zeszłego roku.

kresy.pl/ se.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    krok :

    Ukry się cywilizują ? Jeszcze niedawno przy dobrej woli UPAdlińców, zwykłą procedurą dymisji, było oblanie zieloną farbą i publiczne wywiezienie taczką na śmietnik, przy złej woli, znajdywali delikwenta rozczłonkowanego, ze śladami długiej działalności banderowskiego Kuby Rozpruwacza z prawego sektora.