Były minister rządów PO i obecny ukraiński obywatel i urzędnik krytykuje rząd Prawa i Sprawiedliwości i jego stosunek do Ukrainy.

Były minister infrastruktury obecnie kierujący Ukrawtodorem – ukraińską agencją dróg, zabrał głos w ostatnim konflikcie pomiędzy polskim rządem, a władzami Ukrainy. Odniósł się on do słów szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego.

Sławomir Nowak, który przyjął w październiku ubiegłego roku ukraińskie obywatelstwo, napisał na Twitterze: Za pojednanie nie może być odpowiedzialna tylko jedna strona – ukraińska. Obecny polski rząd nie sprzyja dialogowi i odwraca się od Ukrainy. Taka jest prawda.

Szef polskiego MSZ zapowiedział w czwartej w TVP1, że będzie się zastanawiał, czy rekomendować polskiemu prezydentowi wizytę na Ukrainie w tej chwili.

Zdaniem Waszczykowskiego Polska i Ukraina mają inną koncepcję pojednania. My mamy świadomość, jak ważna jest dla nas Ukraina ze względów geopolitycznych (…), ale Ukraińcy, wiedząc o tym znaczeniu swojego państwa dla naszego bezpieczeństwa uważają, że w takim razie kwestie, jakie nas dzielą, szczególnie historyczne, powinny zejść na drugi, trzeci plan – zauważył Waszczykowski.

Waszczykowski zapowiedział również, że zostaną uruchomione procedury które nie dopuszczą ludzi, zachowujących skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski.

Kresy.pl / twitter.com

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. greg
    greg :

    Ten aferzysta zwany tez lolo-pindolo powinien miec skonfiskowane cale pochodzace z przestepstwa „majno” i gnic w mamrze za swoje afery, z niewychylajacym sie i wadliwym anty-tilt polskim Pendolino na czele, a nie skowyczec zza wschodniej granicy. Dla tego przekretasa tylko kasa sie liczy. Ukrainiec-przechrzta sie znalazl.