Zarządzenie ws. utworzenie Rady ds. współpracy z Ukrainą zostało podpisane przez premiera Donalda Tuska.

O sprawie poinformował poseł KO Paweł Kowal, który przekazał jednocześnie, że został przewodniczącym organu.

“Będzie to ciało społeczne, w skład którego wejdą przedstawiciele świata nauki, biznesu, administracji rządowej i samorządowej. Ten skład będzie kompletowany w najbliższych tygodniach” – powiedział w piątek Kowal.

Ze słów polityka wynika, że powstanie biuro, które będzie organizować prace rady. “Rada będzie miała też swoje zespoły robocze i ja w najbliższym czasie będę zajmował się organizowaniem tych zespołów. Wkrótce dokładnie ustalimy zakres ich działania” – zaznaczył.

CZYTAJ TAKŻE: Kowal: zostanie zapisane w historii, że na koniec Polska się z Ukrainą pokłóciła i w czasie wojny blokowała handel

“Chcemy stworzyć instytucję, która będzie działała wszechstronnie. Będzie też w sposób stały współpracowała z Polskim Instytutem Ekonomicznym i z Ośrodkiem Studiów Wschodnich” – powiedział Kowal. Jutro ma zostać otworzony oddział obsługujący Radę na Podkarpaciu – jak podkreślił Kowal, kwestie transgraniczne mają być “jednym z elementów dobrej współpracy na przyszłość”.

Celem działania rady jest doprowadzenie do tego, by jak najwięcej polskich firm, samorządów i organizacji pozarządowych uczestniczyło w procesie odbudowy Ukrainy.

CZYTAJ TAKŻE: Kowal twierdzi, że Rzeź Wołyńska “nie obciąża państwa ukraińskiego, bo nie istniało”

Kresy.pl / rmf24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply