Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow twierdzi, że uczestnicy kampanii wyborczych kandydatów na prezydenta Ukrainy rozbudzają nienawiść w społeczeństwie.

Awakow skomentował kampanię wyborczą na Ukrainie na Facebooku w krytycznych słowach – „Ponure osobistości z kastetami w kieszeniach i butelkami z zielonką [trudno zmywalnym barwnikiem]. Zaminowane samochody, bitwy agitatorów, podkupywanie i kontr-podkupywanie. Wojna informacyjna i wyścig populizmu”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W dalszej części wpisu minister spraw wewnętrznych przytacza raporty podległych sobie służb – „Krzywy Róg, na drodze do [miejsca] mityngu jednego z kandydatów zatrzymali obywatela z 10 (wyobraźcie sobie!) litrami zielonki. Litrami!! W 4 miastach w ciągu jednego dnia pozabierali zielonkę różnego rodzaju aktywistom… całkiem zwariowali?”. O innym przypadku pisze – „Do mnie zadzwonił jeden towarzysz – to, jak mówi, bezprawie, dlaczego policja wyprowadza ludzi z mityngu kandydata X. Oni po prostu stoją i nie napadają na nikogo. Denerwuje się. A oto co w kieszeniach „po prostu stojących” zleceniobiorców jednego sztabu przeciw drugiemu – nóż i kastet z petardą, gaz pieprzowy i butelki z zielonką – to nic?”.

Awakow ostrzega przed dalszą eskalacją agresji – „Taka praca sztabów? Nakręcać do niemożliwego stopnia nienawiść w społeczeństwie? Nie, tego nie rozwiąże się przepisami prawa i policją – zatrzymać tę śmiałość braku szacunku i nienawiści można tylko mając sumienie i odpowiedzialność. Pomyślcie wreszcie o kraju a nie o karierze swojego ulubieńca”. Jak dodał – „sztaby polityków […] to wy płacicie za to brudne pieniądze”. Działania wyborcze podsumował dosadnym słowem – „To nie polityka i nie kampania wyborcza – to ku****o. Tak nie otrzymamy odpowiedniej władzy – dostaniemy władzę kur***ą, na nowej fali nienawiści, niezdolną do tworzenia, zdolną tylko do nienawiści”.

Awakow zakończył swój wpis apelem do wszystkich kandydatów o zebranie się i ustalenie zasad „uczciwej konkurencji” bez „nienawiści i podłych prowokacji”.

Używanie zielonego, trudnego do zmycia zielonego barwnika ma na Ukrainie długą tradycję. Przypadki tego rodzaju ataków pojawiały się już w czasie poprzedniej kampanii wyborczej.

facebook.com/arsen.avakov.1/kresy.pl

 

Rozbudzają nienawiść w społeczeństwie – ukraiński minister narzeka na kampanię wyborczą
4 (80%) 1 głosów.

Reklama

Tagi:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz