Jak podaje w piątek Agencja Prasowa Reuters, szef rosyjskiego funduszu inwestycyjnego chce żeby w dobie kryzysu kraje wydobywające ropę podjęły współpracę.

Kirill Dmitriev, szef rosyjskiego funduszu inwestycyjnego uważa, że kraje OPEC+ powinny współdziałać w celu zahamowania problemów ekonomicznych związanych z pandemią koronawirusa.

„Wspólna akcja państw jest potrzebna do przywrócenia ekonomii” – mówił w rozmowie z Reutersem. „Jesteśmy w kontakcie z Arabią Saudyjską i wieloma innymi krajami. Na podstawie tych kontaktów przewidujemy, że jeżeli więcej państw się zgodzi na wspólne działanie to będziemy w stanie osiągnąć zbalansowanie na rynku ropy naftowej”.

Dmitriev zaapelował o unormowanie stosunków między Stanami Zjednoczonymi i Federacją Rosyjską.

„Starania o przywrócenie relacji między Rosją i USA są dzisiaj tak ważne jak nigdy, zrobimy z naszej strony to co należy i będziemy mieć nadzieję, że Stany zrozumieją, że jest to konieczne”.

Jak wcześniej pisaliśmy, według prezydenta Rosji Władimira Putin pokonanie pandemii koronawirusa COVID0-19 potrwa na terenie Rosji niezbyt długo, krócej niż w innych państwach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Kolega uważa, że w ciągu dwóch-trzech miesięcy rozprawimy się z koronawirusem. To już jest niezła prognoza. Ponieważ w niektórych krajach mówią, że wojna z nim będzie bardzo długa. Ale kiedy my rzeczywiście wyjdziemy z tej sytuacji, a wyjdziemy na pewno, a mam nadzieję, że nawet wcześnie niż wy powiedzieliście” – powiedział Władimir w czasie środowego spotkania z przedstawicielami rosyjskich kręgów biznesowych, jak cytuje rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

W Rosji gdzie liczba zakażonych przekroczyła już 800 znaczna większość przypadków nadal odnotowywana jest w Moskwie. W jednej trzeciej rosyjskich regionów nie wykryto jeszcze ani jednego przypadku zarażenia. Mimo to generalna kwarantanna rozpocznie się w Rosji dopiero od poniedziałku i na razie jest przewidziana tylko na okres jednego tygodnia. Od piątku natomiast zostaną wstrzymane wszystkie rejsy lotnicze do i z innych krajów. Będą przyjmowane jedynie specjalne samoloty przywożące Rosjan, których pandemia zastała za granicą.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Mer Moskwy Sobianin wezwał w środę mieszkańców innych części Rosji by nie przyjeżdżali do stolicy. „Zwracam się do czytelników mojego bloga z innych regionów. Moskwa jest zawsze gościnna i rada gościom. Ale w te dni bardzo bym zalecał wstrzymać się z odwiedzinami i nie narażać się na zbyteczne ryzyko” – napisał włodarz rosyjskiej stolicy.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz