Podczas Międzynarodowego Forum Wojskowo-Technicznego „Armia-2020”, które odbywa się w Moskwie, zaprezentowano system rakietowy Hermes, który jest przeznaczony do precyzyjnego rażenia celów na dystansie do 100 km.

Biuro konstrukcyjne KBP, które należy do koncernu Rostech, zaprezentowało podczas odbywającego się w Moskwie Międzynarodowego Forum Wojskowo-Technicznego „Armia-2020”, system rakietowy Hermes, który jest przeznaczony do precyzyjnego rażenia celów na dystansie do 100 km – poinformował we wtorek portal „Rossijskaja Gazieta”.

System Hermes ma wypełnić lukę pomiędzy niekierowaną artylerią rakietową i systemami takimi jak Iskander. Jest on lądową odmianą systemu rakietowego Hermes-A, który posiada zasięg do 20 km.

Rozwój systemu rozpoczął się niemal 20 lat temu. Pierwsze testy poligonowe zostały przeprowadzone w 2003 roku.

Średnica pocisku w wersji lądowej wynosi 210 mm. Jego zasięg to 100 km. W trakcie lotu z użyciem silnika marszowego pocisk wykorzystuje system inercyjny, satelitarny (GLONASS) lub radiokomendowy (kieruje on pocisk w rejon celu z  naddźwiękową prędkością).

W swojej ofercie KBP posiada wyrzutnię uzbrojoną w 6 pocisków. Taka wersja była testowana w 2003 roku na podwoziu Kamaz.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Międzynarodowe forum wojskowo-techniczne „Army-2020” rozpoczęło się 23 sierpnia. Będzie trwało do 29 sierpnia.

Podawaliśmy, że w czasie forum zaprezentowany miał zostać m.in. najnowszy system przeciw rakietom balistycznym (ABM) oraz eksportowa wersja systemu rakiet przeciwlotniczych S-300V4 Antej-4000.

Ałmaz-Antiej pokaże również w swoim centrum demonstracyjnym makiety systemów Antey-4000 i S-400 Triumf, wyrzutnie rakiet ziemia-powietrze Viking i S-350 Vityaz, przeciwlotnicze systemy rakietowe krótkiego zasięgu Tor, stacje radarowe do wykrywania celów powietrznych, prowadzenia rozpoznania naziemnego, ochrony ważnych obiektów, kontroli ruchu lotniczego i zapewniania wsparcia meteorologicznego, morskie systemy obrony powietrznej, zmodernizowane systemy rakiet / armat przeciwlotniczych OSA-AKM1 i Tunguska-M1.

Jak pisaliśmy, w poniedziałek białoruskie siły zbrojne podpisały z rosyjskim koncernem Ałmaz-Antiej kontrakt, który dotyczy harmonogramu dostaw zaawansowanych systemów obrony powietrznej dla Białorusi. Sprzęt ma zostać przekazany do 2025 roku. Umowa została podpisana w czasie wojskowego forum technicznego „Armia-2020”, które odbywa się w Rosji.

rg.ru / tass.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz