Podczas międzynarodowego forum technologii wojskowych Armia 2020 delegacja białoruskiego armii podpisała kontrakty na dostawę dwóch zestawów batalionowych transporterów opancerzonych BTR-82A oraz pierwszą partię śmigłowców Mi-35 – poinformowała w poniedziałek agencja prasowa Biełta.

Jak poinformowała agencja prasowa Biełta, w wyniku prac prowadzonych w ciągu ostatnich 12 miesięcy na marginesie forum podpisano szereg umów na dostawy, naprawę i konserwację produktów wojskowych na rzecz białoruskiej armii. Kontrakty przewidują dostawę dwóch zestawów batalionowych transporterów opancerzonych BTR-82A oraz pierwszą partię śmigłowców Mi-35.

Czytaj także: Kolejne śmigłowce Mi-35M wylądowały w Kazachstanie [+FOTO/+VIDEO]

Podczas międzynarodowego forum technologii wojskowych Army 2020 delegacja białoruskiej armii pod wodzą wiceministra obrony ds. Uzbrojenia generała dywizji Siergieja Simonenko zapoznała się z najnowocześniejszymi produktami obronnymi. Delegacja spotkała się również z najwyższymi urzędnikami Federalnej Służby Wojskowej, a także przedstawicielami przemysłu zbrojeniowego – poinformowała Biełta.

Delegacja podpisała również plan współpracy z firmą Almaz-Antiej Air na lataa 2021-2025. Plan przewiduje zakup nowoczesnych systemów obrony przeciwlotniczej w okresie do 2025 roku.

Zobacz: Awaryjne lądowanie Mi-38. To kolejny wypadek rosyjskiego śmigłowca w przeciągu miesiąca [+VIDEO]

Jak poinformowaliśmy wcześniej na naszym portalu, w poniedziałek państwowa rosyjska korporacja Rostiech poinformowała, że wchodzący w jej skład holding „Wiertalioty Rossii” rozpoczął seryjną produkcję zmodernizowanych śmigłowców szturmowych Mi-35P w zakładach przedsiębiorstwa Rostwiertoł w Rostowie nad Donem. Jak podano, pierwszy prototyp śmigłowca zakończył program typowych testów powietrznych, potwierdzając deklarowane parametry oraz poprawność wprowadzonych zmian konstrukcyjnych. Maszyna przeznaczona jest na eksport.

Dyrektor generalny holdingu Wiertalioty Rossii, Andriej Boginskij powiedział, że Mi-35P powstał we współpracy firm wchodzących w skład Rostechu. Zaznaczył, że maszyna „łączy w sobie najlepsze cechy legendarnej rodziny Mi-24, zahartowanej w bojach powietrznych na całym świecie, i najnowsze rosyjskie osiągnięcia w dziedzinie awioniki”. Przypomniał, że w 2019 roku maszyna została zaprezentowana potencjalnym nabywcom, zaś obecnie, jak twierdzi, są chętni na zakup takich śmigłowców. Nie wymienił jednak żadnego konkretnego zainteresowanego.

Kresy.pl/Biełsat

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply