W Rosji rozpoczęto testy państwowe systemów obrony powietrznej i przeciwrakietowej S-500 – poinformował wicepremier Rosji Jurij Borysow w poniedziałek, podczas trwającego wojskowego forum technicznego “Armia-2020”.

Według informacji podanych we wtorek przez rosyjską agencję prasową “TASS”, najnowsze rosyjskie systemy obrony powietrznej S-500 weszły do fazy testów państwowych. Zadeklarował to w poniedziałek wicepremier Federacji Rosyjskiej Jurij Borysow.

Borysow podkreślił, że testy państwowe systemu S-500 już się rozpoczęły. Zaznaczył także, że obecnie trwa proces zakupu części do produkcji seryjnej systemów.

Jak pisaliśmy, według analizy opublikowanej w listopadzie ubiegłego roku przez chiński portal “Sina”, skuteczność operacyjna rosyjskiego systemu obrony przeciwrakietowej i przeciwpowietrznej S-500 zdecydowanie przewyższa jakikolwiek inny czynny system obrony rakietowej na świecie. Dane zawarte wewnątrz analizy były jednak niepotwierdzone.

Przypomnijmy, że portal “Army Recognition” podawał w lipcu bieżącego roku, że Rosja przygotowuje się do przyjęcia do służby systemów obrony powietrznej i przeciwrakietowej S-500. Broń zacznie działać nie wcześniej niż w 2021 roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Informowaliśmy, że zdaniem głównodowodzącego rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych, nowe systemy S-500 będą pierwszą generacją systemów obrony przeciwkosmicznej, zdolnych m.in. do niszczenia broni hipersonicznej. W lipcu bieżącego roku generał Siergiej Surowikin wyraził taką opinię w wywiadzie dla podlegającej resortowi obrony Rosji gazety „Krasnaja Zwiezda”.

Zobacz: Rosjanie opracowują nowy radar do wykrywania celów naddźwiękowych

Czytaj także: Rosjanie zainstalują w Sewastopolu system wczesnego ostrzegania o pociskach balistycznych

tass.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply