Rosja zakończy prace nad S-500 w 2021 roku

Rosja zakończy prace nad zaawansowanym systemem rakiet przeciwlotniczych S-500 w 2021 roku, powiedział zastępca dowódcy sił powietrznych generał broni Andriej Judin w wywiadzie dla gazety Krasnaja Zwezda w piątek.

Jak przekazała agencja prasowa Tass, w piątek w wywiadzie dla gazety Krasnaja Zwezda zastępca dowódcy sił powietrznych generał broni Andriej Judin poinformował, że Rosja zakończy prace nad S-500 w 2021 roku.

„Należy zaznaczyć, że prace nad stworzeniem mobilnego systemu obrony powietrznej i przeciwrakietowej S-500 mają zakończyć się w 2021 roku” – powiedział generał.

Jak informowaliśmy w sierpniu, najnowsze rosyjskie systemy obrony powietrznej S-500 weszły do fazy testów państwowych. Zadeklarował to wicepremier Federacji Rosyjskiej Jurij Borisow.

Jak pisaliśmy, według analizy opublikowanej w listopadzie ubiegłego roku przez chiński portal „Sina”, skuteczność operacyjna rosyjskiego systemu obrony przeciwrakietowej i przeciwpowietrznej S-500 zdecydowanie przewyższa jakikolwiek inny czynny system obrony rakietowej na świecie. Dane zawarte wewnątrz analizy były jednak niepotwierdzone.

Informowaliśmy, że zdaniem głównodowodzącego rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych, nowe systemy S-500 będą pierwszą generacją systemów obrony przeciwkosmicznej, zdolnych m.in. do niszczenia broni hipersonicznej. W lipcu bieżącego roku generał Siergiej Surowikin wyraził taką opinię w wywiadzie dla podlegającej resortowi obrony Rosji gazety „Krasnaja Zwezda”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że portal „Army Recognition” podawał w lipcu bieżącego roku, że Rosja przygotowuje się do przyjęcia do służby systemów obrony powietrznej i przeciwrakietowej S-500. Broń zacznie działać nie wcześniej niż w 2021 roku.

Kresy.pl/Tass

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz