Igor Kiriłłow, naczelny dowódca wojsk obrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej Sił Zbrojnych Rosji oskarżył w środę Polskę i Niemcy o „realizowanie projektów wojskowo-biologicznych na terenie Ukrainy”.

Naczelny dowódca wojsk obrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej Sił Zbrojnych Rosji Igor Kiriłłow, oskarżył w środę Polskę i Niemcy o „realizowanie projektów wojskowo-biologicznych na terenie Ukrainy” – przekazała rosyjska państwowa agencja prasowa Tass.

„Należy zauważyć, że nie tylko Stany Zjednoczone, ale także wielu ich sojuszników z NATO realizuje swoje projekty wojskowo-biologiczne na terytorium Ukrainy. Niemieckie kierownictwo zdecydowało o uruchomieniu narodowego programu bezpieczeństwa biologicznego niezależnego od Waszyngtonu w 2013 r. Z nowych dokumentów wynika, że ​​tylko w latach 2016-2019 epidemiolodzy wojskowi z Instytutu Mikrobiologii Bundeswehry wyeksportowali trzy i pół tysiąca próbek surowicy krwi obywateli mieszkających w 25 regionach Ukrainy” – przekonywał Kiriłłow „Zaangażowanie instytucji podległych Bundeswehrze potwierdza militarną orientację badań biologicznych prowadzonych w ukraińskich laboratoriach i stawia pytanie o cele realizowane przez Siły Zbrojne Niemiec w zakresie zbierania biomateriałów obywateli Ukrainy”.

Zobacz też: Rosja oskarżyła Kijów o plany stworzenia broni biologicznej. Ukraińcy zaprzeczają

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8369.32 PLN    (38.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Naczelny dowódca wojsk obrony radiologicznej oskarżył również Polskę: „Potwierdzono udział Polskiego Instytutu Medycyny Weterynaryjnej w badaniach mających na celu ocenę zagrożeń epidemiologicznych i rozprzestrzeniania się wirusa wścieklizny na Ukrainie. Charakterystyczne jest, że badania te były prowadzone wspólnie z American Battel Institute, jednym z kluczowych wykonawców Pentagonu”.

Dodał również, że Polska prowadziła własne badania nad bronią bakteriologiczną zaraz po I wojnie światowej, a podczas II wojny światowej „polscy pracownicy programu bakteriologicznego osiedlili się w USA i Wielkiej Brytanii”.

Zobacz też: Rosja oskarża USA o przygotowywanie prowokacji z bronią jądrową

Kiriłłow przekonywał, że kraje zachodnie wykorzystują terytorium Ukrainy jako poligon doświadczalny do opracowywania komponentów broni biologicznej i testowania nowych próbek farmaceutyków.

„Wcześniej przytaczaliśmy schemat koordynacji działań laboratoriów biologicznych i organizacji badawczych Ukrainy przez Stany Zjednoczone. Jego wstępna analiza pozwala stwierdzić, że Ukraina jest w rzeczywistości poligonem doświadczalnym dla rozwoju komponentów broni biologicznej i testowanie nowych próbek farmaceutyków” – powiedział.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz