W nowym spocie w ramach akcji #RespectUs, której celem jest walka z zakłamywaniem polskiej historii, zaapelowano o szacunek dla polskich bohaterów, historii i o szacunek dla prawdy.

W piątek na serwisie Youtube zaprezentowano najnowszy spot w ramach akcji #RespectUs, mającej na celu walkę z zakłamywaniem historii Polski. Powstał on dzięki zaangażowaniu osób z Fundacji Wsparcia Rolnika Polska Ziemia. Jest odpowiedzią na powielane w światowych mediach kłamliwe stwierdzenia na temat Polski i roli Polaków w czasie II wojny światowej.

W nowym spocie „Respect the truth!”, nagranym w języku angielskim i zaopatrzonym w podpisy w języku polskim, autorzy zaprezentowali sylwetki Danuty Siedzikówny „Inki”, rodziny Ulmów oraz rtm Witolda Pileckiego. Podkreślono też rolę Polaków w ukrywaniu Żydów podczas II wojny światowej, mimo grożącej za to kary śmierci, a także działania Pileckiego na rzecz ujawnienia prawdy o Holokauście.

– My, młodzi Polacy, nie przypisujemy sobie ich zasług. Dziś chcemy szacunku dla nich! Szanujcie naszą historię. Szanujcie naszych bohaterów. Szanujcie prawdę – brzmi przekaz filmu.

To kolejny spot, który powstał w ramach akcji #RespectUs. Pierwszy film dotarł do 6 milionów internautów. Ponadto, w ramach akcji #RespectUs na europejskich drogach kursuje również 50 samochodów ciężarowych oklejonych hasłem kampanii: „W czasie II wojny światowej Polacy uratowali ponad 100 000 Żydów”.

ZOBACZ: Mocny spot oddolnej kampanii #RespectUS [+VIDEO]

W nagraniu wykorzystano koszulkę Kresowej Kompanii Handlowej, które są dostępne wyłącznie w jej ofercie.

youtube.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz