Resort finansów poinformował w środę o kolejnym rekordzie w kwestii wspierania organizacji pożytku publicznego 1 proc. z deklaracji PIT. Podkreślono, że kwota za rok 2019 jest o ponad 30 mln zł większa niż rok wcześniej.

907 mln zł – tyle w 2020 r. Polacy przekazali organizacjom pożytku publicznego (OPP) z rozliczenia 1 procenta PIT za 2019 r. – wynika z danych resortu finansów.  Podkreślono, że jest to kwota o ponad 30 mln zł większa niż rok wcześniej i kolejny rekord w ramach wspierania OPP 1 proc. z deklaracji PIT.

Czytamy, że wsparcie przekazało 14,8 mln podatników. Przeciętna kwota na rzecz OPP wyniosła 61 zł.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„W tym roku Polacy po raz kolejny pokazali, że na dobre polubili dzielenie się 1 procentem swojego PIT z organizacjami pożytku publicznego. Każdego roku rośnie nie tylko kwota, którą wspierają bliskie im cele, ale również liczba podatników, którzy przekazują swój 1 procent. 907 mln zł to rekordowa kwota, wyższa o 30 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. A swoje wsparcie dla OPP przekazało w tym roku 14,8 mln osób, prawie 300 tys. więcej niż poprzednio” – oświadczył minister finansów Tadeusz Kościński.

„Jako resort finansów stawiamy podatników i przedsiębiorców w centrum uwagi, staramy się dobrze poznać ich potrzeby i dostarczać im nowoczesne, przyjazne usługi” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: S&P: rating Polski utrzymany na poziomie A-

„Twój e-PIT, bardzo dobrze przyjęty przez Polaków, świetnie sprawdził się w czasie pandemii Covid-19 i realnie ułatwił rozliczenie podatku oraz przekazanie 1 procenta. Mimo trudnych okoliczności, po raz kolejny Krajowa Administracja Skarbowa stanęła na wysokości zadania” – podkreśliła szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Resort finansów podkreślił w komunikacie, że kwoty z 1 procenta podatku PIT rosną z roku na rok. Przykładowo w 2016 r. Polacy przekazali OPP 619,1 mln, w 2017 r. 662,2 mln, w 2018 r. – 763,9 mln zł, a rok później – 876,7 mln zł.

gov.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz