W Hamburgu doszło do fizycznego ataku na osobę wchodzącą do synagogi. Szef MSZ Niemiec Heiko Maas napisał na Twitterze, że nie jest to odosobniony przypadek i potępił „obrzydliwy antysemityzm”.

Jak pisze agencja AP, w niedzielę niemiecka policja poinformowała o zaatakowaniu 26-letniego studenta w pobliżu synagogi w Hamburgu. Młody człowiek, który zamierzał wejść do synagogi, został uderzony w głowę przedmiotem przypominającym składaną łopatę. Według gazety Sueddeutsche Zeitung ​​ofiarą padł żydowski student noszący jarmułkę.

Zaatakowany otrzymał pierwszą pomoc na miejscu zdarzenia od przechodniów. Następnie został przewieziony do szpitala z obrażeniami opisanymi jako „znaczące”, ale nie zagrażające życiu.

Policja podała, że podejrzanym o dokonanie ataku jest 29-letni Niemiec z kazachskimi korzeniami, który był ubrany w wojskowy strój. Jego zachowanie określono jako „skrajnie zagubione”; przesłuchanie go było trudne. Agencja informacyjna dpa podała bez wskazania źródła, że ​​podejrzany miał w kieszeni kartkę ze swastyką.

„To nie jest odosobniony przypadek, to obrzydliwy antysemityzm i wszyscy musimy się temu przeciwstawić! Moje myśli są ze studentem, życzę dobrego powrotu do zdrowia” – napisał na Twitterze szef niemieckiego MSZ Heiko Maas.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Niemal dokładnie rok temu doszło do ataku na synagogę w Halle na wschodzie Niemiec. Sprawcą był działający w pojedynkę neonazista Stephan Balliet. Próbował on dostać się do synagogi, w której znajdowało się kilkadziesiąt osób. Gdy próba sforsowania drzwi nie udała się, zaczął strzelać do ludzi na ulicy. Zabił kobietę przed synagogą i mężczyznę przed barem z kebabami. Ranił także dwie inne osoby. Cały atak transmitował na żywo w internecie za pomocą kamery przymocowanej do kasku. Ofiar byłoby zapewne więcej, gdyby Ballietowi nie zacięła się broń. Został zatrzymany po tym, gdy uciekając skradzioną taksówką zderzył się z ciężarówką.

Po ataku w Halle w całych Niemczech wzmocniono ochronę żydowskich obiektów.

Kresy.pl / apnews.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz