W ubiegłym roku padł rekord, jeśli chodzi o liczbę nowych pozwoleń na broń – pisze „Rzeczpospolita”. Według gazety, Polacy są dzisiaj bardziej uzbrojeni niż kiedykolwiek wcześniej.

W piątek dziennik „Rzeczpospolita” poinformował, że na koniec grudnia 2023 roku Polacy posiadali 843,8 tys. egzemplarzy broni. To o 83,6 tys. więcej niż rok wcześniej, a zarazem aż o 185,4 tys. więcej niż w grudniu 2021 roku.

„Liczba sztuk broni podwoiła się od 2016 r., a ubiegły rok był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę nowych pozwoleń” – pisze gazeta. Precyzuje, że wydano ich aż 40,9 tys. – więcej niż w 2022 roku, gdy wybuchła wojna na Ukrainie. Dodaje, że w poprzednich latach nowych pozwoleń wydawano po kilkanaście tysięcy.

 

W ocenie „Rzeczpospolitej”, dane o wzroście liczby pozwoleń na broń wskazują na gwałtowny wzrost zainteresowania bronią palną. Pisze przy tym, że „sprzyjało temu wprowadzenie przepisów ułatwiających dostęp do prywatnej broni przez przedstawicieli służb mundurowych”. Zaznacza zarazem, że to lęk przed wojną był głównym powodem.

Przeczytaj: Nie będzie liberalizacji dostępu do broni. “Rz”: Projekty w zamrażarce sejmowej

Czytaj również: Polska jednym z najbardziej rozbrojonych krajów w Europie. Za nami tylko Watykan

„Rz” / Bankier.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply