Prezydent Ukrainy pokonał koronawirusa

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyzdrowiał po zarażeniu koronawirusem. Głowa ukraińskiego państwa poinformowała o tym w mediach społecznościowych.

W nagraniu wideo udostępnionym w poniedziałek na profilach ukraińskiego prezydenta w mediach społecznościowych Zełenski powiadomił, że czuje się dobrze i otrzymał negatywny wynik testu na koronawirusa. “Jestem pozytywny, ponieważ test jest negatywny” – żartował prezydent, który zanim trafił do polityki, pracował jako komik.

Zełenski dziękował też za otrzymane wsparcie, a do “oponentów” skierował słowa “nie doczekacie się”.

Ukraiński prezydent wyraził radość, że mógł wrócić do pracy w swojej siedzibie na ulicy Bankowej w Kijowie. Apelował o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek, samoizolację, utrzymywanie dystansu społecznego, zdrowe odżywianie i sportowy tryb życia.

Do pracy w poniedziałek wrócił także szef Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak, który również wyzdrowiał po zarażeniu koronawirusem.

O swojej chorobie Zełenski powiadomił 9 listopada. Równocześnie zachorował Andrij Jermak. Mimo że obaj przechodzili COVID-19 łagodnie, umieszczono ich w klinice “Feofanija” w Kijowie. Ukraińskiemu prezydentowi zapewniono tam specjalny gabinet i łączność ze światem.

Jak pisaliśmy, wśród innych pracowników Biura Prezydenta Ukrainy, którzy już wyzdrowieli po zarażeniu się koronawirusem, są m.in. zastępcy Jermaka, Julia Kowaliwa i Roman Maszowec, a także prezydencki doradca Serhij Szefir.

Przypomnijmy, że wcześniej COVID-19 przeszli m.in. była premier Ukrainy Julia Tymoszenko i były prezydent tego kraju Petro Poroszenko.

Zełenski to kolejna głowa państwa, która zaraziła się koronawirusem. Wcześniej wirusa wykryto u prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply