Prezydent Ukrainy zaraził się koronawirusem

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaraził się koronawirusem SARS-CoV-2. Głowa państwa ukraińskiego sama poinformowała o tym w mediach społecznościowych.

Zełenski napisał w poniedziałek w mediach społecznościowych, że ma temperaturę 37,5 stopnia a test na obecność koronawirusa dał u niego wynik dodatni. „Przy czym czuję się dobrze. Obiecuję izolować się i kontynuować pracę. Większość pokonuje COVID-19. I ja też to przejdę. Wszystko będzie dobrze!” – zapewniał ukraiński prezydent.

Biuro Prezydenta Ukrainy podało, że Zełenski będzie pracował zdalnie. Jak zapewniono, jego współpracownicy regularnie są poddawani testom PCR na COVID-19. U wiceszefowej Biura Julii Kowaliw test dał wynik negatywny i kontynuuje ona pracę.

Administracja ukraińskiego prezydenta obiecała, że będzie informować o stanie zdrowia Zełenskiego i pracowników jego urzędu.

Jeszcze w czerwcu br. na COVID-19 chorowała małżonka Zełenskiego, Ołena. Zarażony był również jego syn.

Jak przypomina Hromadskie, zanim choroba została potwierdzona u pierwszej damy Ukrainy, Zełenski powiedział, że chciałby samemu zarazić się koronawirusem, by na własnym przykładzie pokazać ludziom, jak „straszna” jest choroba COVID-19. Jak twierdził, od tego pomysłu odwiedli go współpracownicy. „Słuchaj, powiedzą, że to jakaś PR-owa sztuczka” – cytował ich domniemane rady Zełenski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że wcześniej COVID-19 przeszli m.in. była premier Ukrainy Julia Tymoszenko i były prezydent tego kraju Petro Poroszenko.

Zełenski to kolejna głowa państwa, która zaraziła się koronawirusem. Wcześniej wirusa wykryto u prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz