Petro Poroszenko zaraził się koronawirusem

Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował, że wykryto u niego koronawirusa. Polityk zakończył wyjazdy związane z kampanią przed wyborami samorządowymi na Ukrainie i ogłosił, że będzie leczył się w domu.

Poroszenko napisał we wtorek w mediach społecznościowych, że uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. „Nie w czas. Bardzo mi przykro, że jestem zmuszony zrobić przerwę w objeździe regionów” – stwierdził były prezydent Ukrainy.

Polityk nie ujawnił, jak się czuje i czy ma objawy choroby. Wiadomo jedynie, że leczenie będzie odbywał w domu. „Przez sześć ostatnich lat przyzwyczaiłem się do przechodzenia chorób na nogach. Ale ta jest bardziej podstępna. Znacznie bardziej. Dlatego od dzisiaj leczę się w domu” – napisał Poroszenko dodając, że spodziewa się szybkiego powrotu do zdrowia.

Jak podaje portal Strana.ua, Poroszenko, który obecnie jest deputowanym ukraińskiego parlamentu i przewodniczącym partii Europejska Solidarność, w ostatnich dniach odbywał objazd po kraju w ramach kampanii wyborczej przed wyznaczonymi na 25 października br. wyborami samorządowymi. Brał udział w spotkaniach z wyborcami, odwiedzał zakłady pracy, często pozował do zdjęć z sympatykami i działaczami swojej partii, nie zachowując zasad dystansowania społecznego i niekiedy zdejmując maskę. Nie brał natomiast udział w pracach parlamentu.

Według portalu 55-letni Poroszenko jest w grupie zwiększonego ryzyka, ponieważ cierpi na cukrzycę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że wcześniej na COVID-19 chorowała inna znana postać ukraińskiej sceny politycznej – była premier i szefowa partii Batkiwszczyna Julia Tymoszenko. Informacje o tym, że Tymoszenko jest zarażona koronawirusem, pojawiły się w drugiej połowie sierpnia br. Stacja RBK Ukraina powołując się na swoje źródła podała później, że stan byłej premier był określany jako „stabilnie ciężki”. Miała gorączkę, która nie spadała poniżej 39 stopni. Poinformowano też, że została podłączona do respiratora. 25 sierpnia Wadym Iwczenko, jeden z deputowanych Batkiwszczyny mówił, że stan Julii Tymoszenko był krytyczny. Była premier zdołała jednak pokonać koronawirusa.

Kresy.pl / strana.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz