Pasażerowie rosyjskich linii lotniczych Aerofłot, którzy po wzbiciu się samolotu w powietrze odmówią noszenia maseczki ochronnej, zostaną przesadzeni na specjalne miejsca dla “antymaseczkowców”.

Jak podał we wtorek Interfax, Aeroflot zapewni wydzielone miejsca pasażerom, którzy odmawiają noszenia maski po zamknięciu drzwi samolotu. Powiedziała o tym dziennikarzom rzecznik prasowa linii lotniczej Julia Spiwakowa.

Według Spiwakowej Aerofłot wzmocni kontrolę przestrzegania obowiązku noszenia maseczek. Dla pasażerów odmawiających noszenia maseczki podczas lotu “przeznaczono wydzielone miejsca” – powiadomiła rzeczniczka Aerofłotu.

Spiwakowa zaznaczyła, że firma dodatkowo będzie informować o niemożności przewożenia pasażerów, którzy z jakiegokolwiek powodu nie są gotowi do spełnienia wymagań Rospotriebnadzoru – rosyjskiej służby odpowiadającej m.in. za nadzór sanitarno-epidemiologiczny.

Jak podaje Rambler, specjalna “strefa kwarantanny” będzie znajdować się w samolotach Aerofłotu w dwóch ostatnich rzędach po prawej stronie. Przesadzani tam będą także pasażerowie z klasy biznes. Według tego portalu Aerorfłot zauważył, że takie środki zostały już wprowadzone w innych międzynarodowych liniach lotniczych.

Jak pisaliśmy, dynamika pandemii w Rosji pozostaje nadal bardzo wysoka. W poniedziałek odnotowano dobowy wzrost liczby zakażonych na poziomie 27 328 przypadków, zmarło 450 nosicieli koronawirusa. Łączna liczba zakażonych odnotowanych w Rosji od początku pandemii to 2,681 mln. Zmarło już łącznie 47 391 nosicieli.

PRZECZYTAJ: Rosjanie podają dane na temat efektywności swojej szczepionki

Kresy.pl / Interfax / rambler.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply