Według informacji, do której dotarł „Kommiersant”, straty w wyniku pożaru na rosyjskim lotniskowcu „Admirał Kuzniecow” mogły sięgnąć 95 mld rubli czyli 1,5 mld dolarów. W Rosji pojawiają się głosy, że należy przeznaczyć okręt „na żyletki”, czyli zezłomować.

Rosyjska gazeta Kommiersant napisała w czwartek, powołując się na przeciek ze sztabu Floty Północnej, że straty w wyniku niedawnego pożaru na „Admirale Kuznecowie” mogły sięgnąć 95 mld rubli. Źródło to twierdziło, że doszło do uszkodzenia nie tylko konstrukcji jedynego rosyjskiego lotniskowca ale także sprzętu używanego podczas remontu okrętu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W Rosji pojawiają się głosy, że okręt należy wycofać ze służby. Media cytują kapitana w stanie spoczynku Aleksandra Nikitina, który powiedział portalowi Sobiesiednik, że lotniskowiec już dawno należało zutylizować. „To dość stary okręt, który pozostaje w służbie tylko dlatego, że nie ma go czym zastąpić” – mówił Nikitin.

Jak pisaliśmy, do pożaru remontowanego w Murmańsku „Admirała Kuzniecowa” doszło w ubiegły czwartek. Według służb ratowniczych pożar został zaprószony podczas prac spawalniczych w pierwszym przedziale energetycznym. Ogień objął powierzchnię 120 metrów kwadratowych. Z lotniskowca ewakuowano 400 robotników. Zginęło dwóch ludzi – żołnierz, który brał udział w gaszeniu pożaru oraz oficer Floty Północnej. Kilka dni temu szef państwowego rosyjskiego holdingu zajmującego się budową statków Aleksiej Rachmanow mówił, że pełna ocena zniszczeń na okręcie będzie możliwa dopiero za kilka tygodni. Zapewniał przy tym, że okręt zostanie odremontowany.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / Kommiersant / newsru.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz