W czwartek wieczorem budynku FSB w centrum Moskwy doszło do strzelaniny. Gazeta “Izviestia” poinformowała, że w wyniku ataku zginęły trzy osoby, a kilka odniosło rany.

Według brytyjskiego dziennika “The Independent” atak przeprowadziło trzech mężczyzn uzbrojonych w broń automatyczną. Napastnicy weszli do budynku i zaczęli strzelać. Służby prasowe FSB cytowane przez Interfax podały, że sprawcy zostali “zneutralizowani” i obecnie ustalana jest ich tożsamość.

Czytaj także: Strzelanina w centrum Moskwy. Mężczyzna otworzył ogień do policjantów [+VIDEO]

Agencja Reuters donosi natomiast, że po opublikowaniu komunikatu prasowego przez FSB, w okolicy znowu było słychać strzały. Policja zwiększyła na miejscu obszar bezpieczeństwa. Świadkowie zdarzenia mieli widzieć antyterrorystów uzbrojonych w broń długą i martwe ciało policjanta. “Strzelanina rozpoczęła się około godz. 17:40. Widziałem policjanta z drogówki, który biegł ulicą i ukrywał się między pojazdami” – powiedział jeden ze świadków, cytowany przez Reutersa.

Do incydentu doszło w centrum stolicy Moskwy, nieopodal Kremla. Tego samego dnia odbywa się coroczna specjalna konferencja Władimira Putina, organizowana dla krajowych i zagranicznych dziennikarzy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Че то происходит #стрельба #кузнецкиймост

Post udostępniony przez Vladimir Adyasov (@fishy_god)

Kresy.pl / Independent.co.uk / Reuters.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply