Płonie jedyny rosyjski lotniskowiec [+VIDEO]

Na remontowanym w Murmańsku lotniskowcu „Admirał Kuzniecow” wybuchł pożar – podała w czwartek rano agencja TASS. Według najnowszych danych służb ratunkowych 12 osób zostało rannych.

Według służb ratowniczych pożar został zaprószony podczas prac spawalniczych w pierwszym przedziale energetycznym. Od spadających iskier zapalił się kabel, a później olej napędowy. Pożar objął powierzchnię 120 metrów kwadratowych. Gaszenie pożaru było utrudnione z powodu dużego zadymienia. Dodatkową komplikacją było to, iż palący się kabel znajdował się w trudno dostępnych miejscach.

Według rosyjskiej marynarki wojennej ogień jest gaszony przez jednostki pożarnicze okrętu złożone z marynarzy, którzy są dobrze zorientowani w wewnętrznej przestrzeni okrętu. O godzinie 17.30 czasu miejscowego podawano, że zlokalizowane centrum dymu nie rozprzestrzenia się na pozostałe przedziały. Wcześniej szef rosyjskiego ministerstwa przemysłu i handlu, którego resort bierze udział w ustalaniu przyczyn pożaru, mówił, że sytuacja na „Admirale Kuzniecowie” znajduje się „pod kontrolą”.

W czasie pożaru na okręcie znajdowało się 400 robotników, którzy zostali ewakuowani. Według najnowszych danych służb ratunkowych poszkodowanych jest 12 osób, z których 6 trafiło na oddział intensywnej terapii. Większość poszkodowanych zatruło się dymem, jedna osoba doznała urazu głowy. Trzy osoby uważa się za zaginione. Z kolei Flota Północna podała, że rannych zostało 10 żołnierzy, których hospitalizowano, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

„Admirał Kuzniecow” to jedyny rosyjski lotniskowiec i największy okręt rosyjskiej marynarki wojennej. Obecnie przechodzi modernizację, która zgodnie z planem ma zakończyć się w 2022 roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Przerwany remont jedynego rosyjskiego lotniskowca – zatonął pływający dok

Kresy.pl / TASS / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz