Dzień po wykryciu zarażenia koronawirusem u rosyjskiego premiera do szpitala z tego samego powodu trafił minister budownictwa.

Minister budownictwa i gospodarki mieszkaniowo-komunalnej Federacji Rosyjskiej Władimir Jakuszew i jego zastępca Dmitrij Wołkow zarazili się koronawirusem – podała w piątek agencja TASS powołując się na służbę prasową resortu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1211.62 PLN    (5.5%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W cytowanym oświadczeniu Jakuszew poinformował, że będzie leczony w jednym z moskiewskich szpitali. „Pozostaję w kontakcie” – stwierdził minister.

Koronawirusa u Jakuszewa i Wołkowa wykryto za pomocą tomografii komputerowej.

Wyznaczono już osobę, która będzie zastępować Władimira Jakuszewa w trakcie jego choroby. Będzie to wiceminister Nikita Stasiszyn.

Przypomnijmy, że w czwartek poinformowano o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u premiera Rosji Michaiła Miszustina. Prezydent Putin tymczasowo przekazał jego obowiązki pierwszemu wicepremierowi Andriejowi Biełousowowi.

W kontekście choroby premiera rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow pytany o możliwość wzmocnienia ochrony prezydenta Władimira Putina stwierdził, że w tym momencie jest ona na maksymalnym poziomie. „W te dni, szczególnie w odniesieniu do głowy państwa, ochrona zdrowia jest na najwyższym poziomie” – powiedział Pieskow w telewizji „Rossjija 1”.

W piątek liczba osób zainfekowanych koronawirusem w Rosji wzrosła o 7933. Oznaczało to dobowy wzrost liczby zachorowań o 7,4 proc. Od początku epidemii w Rosji zachorowało 114431 osób.

W ciągu ostatniej doby zanotowano 96 zgonów z powodu COVID-19, a od początku epidemii – 1169.

CZYTAJ TAKŻE: Szybki rozwój pandemii koronawirusa w Rosji

Kresy.pl / TASS / Interfax

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz