Rosja staje się państwem o najszybszym tempie rozwoju pandemii koronwairusa. Tylko w ciągu doby liczba zakażonych zwiększyła się tym państwie o ponad 7 tys. przypadków.

W czwartek liczba wszystkich dotychczasowych zakażeń koronawirusem SARS COVID-19 przekroczyła 100 tys. Stało się tak dlatego, że tylko w ciągu doby wykryto aż 7099 nowych przypadków. To wzrost o 7,1 proc. Stawia to Rosję wśród krajów o najszybszym tempie rozwoju pandemii. Według agencji informacyjnej RIA Nowosti w Rosji odnotowano w czwartek o godz. 10.45 czasu warszawskiego już prawie 106,5 tys. zarażonych. Z powodu nowego koronawirusa w Rosji zmarły już 1073 osoby. W ciągu doby liczba ta wzrosła o 101. Wyzdrowiało natomiast 11 619 osób.

RIA Nowosti podaje, że około 40 proc. nowych przypadków nosicielstwa wykryto u ludzi, którzy nie mają żadnych symptomów powodowanej przez niego choroby.

Epicentrum pandemii w Rosji pozostaje Moskwa. Przypada na nią około połowy wszystkich zakażeń, to jest 53,7 tys. W ciągu doby liczba ta wzrosła o 3093 przypadki. W rosyjskiej stolicy z powodu COVID-19 zmarło już 611 osób. Wyzdrowiało 5135.

Na drugim miejscu pod względem liczby zakażonych znajduje się obwód moskiewski. Odnotowano tam od początku pandemii 11,7 tys. przypadków zakażenia SARS COVID-19. W ciągu doby liczba ta wzrosła o 793. W obwodzie moskiewskim zmarły z powodu koronawirusa 93 osoby, wyzdrowiało 430.

Na trzecim miejscu pod względem liczby zakażonych znajduje się Petersburg gdzie wykryto ich 4062. W ciągu doby liczba ta wzrosła o 336. 29 osób w mieście zmarło po infekcji koronawirusem, a 779 wyzdrowiało.

Przypadki zakażenia SARS COVID-19 wykryto już we wszystkich regionach i miastach wydzielonych Rosji.

Czytaj także: Mieszkańcy Kazachstanu w maskach do końca roku

ria.ru/yandex.ru/kresy.pl

 

 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Medor
    Medor :

    Ostatnio pewien mieszkający na stałe w Polsce artysta rosyjski opowiadał jak ostatnio pojechał do Rosji na pogrzeb swojej matki na którym zjawił się również samochód policyjny. Choć to nie miało nic wspólnego ze śmiercią matki policjanci w jakiś sposób zmusili go do podpisania oświadczenia, że matka zmarła z powodu koronawirusa.