Główny inspektor sanitarny Kazachstanu wyznaczyła długi termin obowiązku noszenia masek ochronnych przez mieszkańców tego państwa.

Główny lekarz Kazachstanu Ajżan Esmagambetowa powiedziała, że mieszkańcy Kazachstanu powinni przyzwyczaić się nowego koronawirusa i nauczyć się z nim żyć – „Nawet gdy zakończy się kwarantanna – my zawsze będziemy żyć z koronawirusem, on stanie się chorobą sezonową” – zacytował w środę portal Nur.kz. Esmangambetowa porównała SARS COVID-19 do tak zwanej „ptasiej grypy”, która szerzy się regularnie praktycznie co roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W związku z tym główny inspektor sanitarny Kazachstanu już zatwierdziła obowiązywanie niektórych obostrzeń mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa na cały bieżący rok. Dotyczy to między innymi noszenia masek ochronnych, które mają powstrzymywać transmisję wirusa między ludźmi. Do końca roku będzie także obowiązywać zasada dystansu społecznego oraz wzmożone dezynfekcje miejsc publicznych. Środki te zostaną utrzymane nawet po ograniczeniu liczby zakażeń i zachorowań, zapowiedziała Esmangambetowa.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W Kazachstanie odnotowano jak do tej pory ponad 3,2 tys. zarażeń koronawirusem SARS COVID-19. W ciągu doby przybyło 135 takich przypadków. Z powodu wirusa zmarło w Kazachstanie 25 osób, natomiast 819 wyzdrowiało z powodowanej przez niego choroby.

Czytaj także: Koronawirus zagroził zaopatrzeniu Kanadyjczyków w wyroby mięsne

nur.kz/worldmeters.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz