Koronawirus zagroził zaopatrzeniu Kanadyjczyków w wyroby mięsne

W dwóch wielkich zakładach przetwórstwa mięsnego odpowiadających za 70 proc. produkcji branży w Kanadzie doszło do masowych zarażeń koronawirusem SARS COVID-19.

Nawet premier Kanady Jutin Trudeau wyraził we wtorek „zainteresowanie i zatroskanie” sytuacją branży przetwórstwa mięsnego w jego kraju, jak podała w środę agencja informacyjna AFP. Powodem zatroskania szefa kanadyjskiego rządu jest około 1,3 tys. przypadków zarażenia nowym koronawirusem, które spowodowały jedną ofiarę śmiertelną, w zakładach mięsnych koncernów Alberta’s Cargill and JBS. Jak podaje agencja w zakładach należących do tych dwóch spółek, znajdujących się w prowincji Alberta wytwarza się około 70 proc. produktów mięsnych dostępnych na kanadyjskim rynku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zakład Cargilla musiał zostać zamknięty. Ponieważ zaopatrywał on w produkty sieć barów szybkiej obsługi McDonald’s dystrybutorzy zaopatrzenia w ramach tej sieci zmuszeni byli do rozpoczęcia importu. McDonald’s Canada ogłosił, że „ze względu na bezprecedensowy wpływ COVID-19 na kanadyjski łańcuch dostaw wołowiny” tymczasowo importuje wołowinę podtrzymując swoje „wieloletnie zaangażowanie w serwowanie 100-procentowo kanadyjskiej wołowiny”.

Trudeau nie wykluczył, że pójdzie drogą Donalda Trumpa, który w USA wymusił funkcjonowanie przedsiębiorstw przemysłu spożywczego mimo katastrofalnej sytuacji epidemiologicznej w kraju i obostrzeń obowiązujących inne przedsiębiorstwa. Jednak jak dodał szef kanadyjskiego rządu – „Musimy również upewnić się, że będą bezpieczni ludzie, którzy pracują w tych łańcuchach dostaw i nadal będą musieli pracować w trudnych okolicznościach w nadchodzących tygodniach i miesiącach, gdy będziemy walczyć z COVID-19″.

Do środy odnotowano w Kanadzie 51,2 tys. zakażeń koronawirusem SARS COVID-19. Liczba ta szybko rośnie. Tylko w ciągu doby zwiększyła się o 1205 przypadków. Z powodu nowego koronawirusa w Kanadzie zmarły 2984 osoby. Wyzdrowiało 19 886 osób.

Czytaj także: Ponad 24 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa we Francji

news.yahoo.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz