Rząd Republiki Litewskiej zakontraktował produkcję miliona specjalnych masek ochronnych u rodzimego przedsiębiorstwa –  Intersurgical.

„Dzisiaj podpisaliśmy kontrakt zamawiając jeden milion masek z filtrami dla naszych lekarzy” – publiczny litewski nadawca LRT zacytował w piątek wpis miejscowego ministra zdrowia Aurelijusa Verygi, który urzędnik zamieścił na swojej stronie na Facebooku. Minister twierdzi, że Intersurgical opracował nowy rodzaj masek, które zapewnią medykom większą wygodę i bezpieczeństwa w czasie wykonywania przez nich obowiązków.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Skuteczność [tych masek] jest wysoka i większość obecnych na rynku masek ochronnych nie może jej przekroczyć. Pozwoli to chronić naszych lekarzy” – ocenił Veryga.

Jak powiedział prezes zarządu litewskiej spółki Sigitas Žvirblis wcześniej firma eksportowała 99 proc. swoich wyrobów. W warunkach obecnej pandemii wirusa COVID-19 popyt na jej wytwory wzrósł kilkukrotnie jednak szef Intersurgical twierdzi, że Intersurgical jest w stanie szybko zaspokoić zapotrzebowanie litewskiej służby zdrowia.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Na Litwie wykryto do tej pory 484 przypadków zakażenia koronawirusem COVID-19. Siedem osób zmarło z powodu wywoływanej przez niego choroby. W kraju przeprowadzono łącznie 9891 testów na obecność koronawiusa.

Czytaj także: Kolejne rosyjskie regiony decydują się na wprowadzenie kwarantanny

lrt.lt/lrv.lt/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz