Przewodniczący rządzącej, pro-prezydenckiej partii „Sługa narodu” Ołeksandr Korniejenko wypowiedział się na temat perspektywy dopuszczenie obcokrajowców do nabywania ukraińskiej ziemi rolnej.

Korniejenko wystąpił w programie telewizyjnym „Swoboda Słowa” w którym mówił o kwestii tego czy cudzoziemcy zostaną dopuszczeni do wolnego obrotu ziemią rolną, który dla obywateli Ukrainy przeforsowała już jego partia. Jak podał w poniedziałek portal Ukrinform.ua kwestia ta ma stać się przedmiotem referendum ogólnonarodowego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Ustawa o referendum już była w rejestracji, jednak nadzwyczajna sytuacja z koronawirusem wniosła swoje poprawki. Kiedy wrócimy do normalnej pracy najpierw zarejestrujemy ustawę o referendum, a potem, mam nadzieję, ku przyszłemu roku możemy mieć odpowiedź narodu w przedmiotowej kwestii” – powiedział Korniejenko.

W poniedziałek Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła w drugim czytaniu ustawę o obrocie ziemiami przeznaczenia rolniczego. Za projektem ustawy opowiedziało się 259 deputowanych czyli znacznie powyżej wymaganej większości 226 głosów. Uwalnia on obrót ziemią rolną na Ukrainie od 1 lipca 2021 roku. Zgodnie z uchwalonymi przepisami od połowy przyszłego roku działki rolnicze będą mogły nabywać osoby fizyczne – obywatele Ukrainy. Dopiero od 1 stycznia 2024 r. ziemie rolną będą mogły nabywać osoby prawne, jednak jeden taki podmiot będzie mógł skupić maksymalnie 10 tys. hektarów. Dotyczy do podmiotów zarejestrowanych na Ukrainie bowiem zagraniczne osoby prawne także obowiązuje zakaz.

Czytaj także: Paszkwil na Lwów i lwowiaków

ukrinform.ua/unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Tutejszym :

  Ocalałem od upowskiego noża,
  teraz Ukraina chce sprzedać moją ziemię.
  Przed przystąpieniem do UE lub NATO,
  Ukraina będzie musiała oddać Polakom co im ukradła?
  Ukradła życie 200 tyś. Polaków – do rozliczenia.
  Chyba że wróci pod skrzydła Mastuszki Rossiji.
  Ona rozliczy rezunów i ich wielbicieli, Sybir jest wielki.