Samorządy nie są poza władzą państwową i w razie oporu z ich strony, żeby przeprowadzić wybory prezydenckie, wprowadzimy tam komisarzy – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki podczas poniedziałkowej rozmowy na antenie Radia Kraków. Dodał także, że powodem chęci przełożenia przez opozycję wyborów może być chęć zgłoszenia w nich kandydatury Donalda Tuska.

Zdaniem Ryszarda Terleckiego Platforma Obywatelska “męczy się” z kandydaturą Małgorzaty Kidawy Błońskiej, wobec czego dąży do zmiany swojego kandydata na prezydenta. Zaznaczył także, że w przypadku oporu samorządowców wobec przeprowadzenia wyborów 10 maja, zostaną ustanowieni komisarze.

Zobacz także: Bosak: Kidawa-Błońska jedynie szuka pretekstu, by wycofać się z kampanii z twarzą

Zdaniem wicemarszałka Sejmu oraz przewodniczącego klubu parlamentarnego PIS Ryszarda Terleckiego, przeprowadzenie 10 maja wyborów prezydenckich będzie możliwe, pod warunkiem spełnienia optymistycznego wariantu przebiegu epidemii koronawirusa. “Uważam za idiotyzm i działanie antydemokratyczne deklaracje wzywające do bojkotu wyborów” – dodał. Zaznaczył jednak, że zmianę daty wyborów może wymusić rozwój epidemii.

“PO się zorientowała, że pani Kidawa-Błońska jest beznadziejnie słabym kandydatem (…) Chętnych w PO jest wielu, choć szanse mają podobne jak pani Kidawa-Błońska. Mówi się też, że jesienią Tusk mógłby się pojawić jako kandydat” – oświadczył Terlecki.

Odnosząc się do deklaracji niektórych samorządów, sugerujących że ich włodarze nie będą chcieli organizować wyborów w maju marszałek Terlecki powiedział: “Samorządy są też częścią władzy państwowej. One nie mogą sobie działać poza prawem. Oczywiście są przepisy, które umożliwiają postępowanie wobec takich osób, które chcą się ustawić ponad prawem. Można wyznaczyć komisarzy. Niech ci samorządowcy, którzy teraz buńczucznie zapowiadają, że złamią prawo, liczą się ze stratą stanowisk”.

wp.pl / Radio Kraków / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply