W niedzielę kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska wezwała na swoim profilu na Facebooku do bojkotu wyborów prezydenckich, jeżeli będą odbywały się w maju. „Wybory 10 maja 2020 roku nie mogą się odbyć! Jeśli jednak rządzący będą trwać w tym uporze, to muszą wiedzieć, że ponoszą pełną odpowiedzialność za straszliwe skutki dla życia i zdrowia obywateli. W takiej sytuacji apeluję do wszystkich wyborców, aby nie uczestniczyli w wyborach 10 maja 2020 roku” – oświadczyła Kidawa Błońska.

Kandydatka KO zaznaczyła, że zwraca się z apelem do wszystkich innych kandydatów na prezydenta. „Jako naród, jako wspólnota, stanęliśmy przed niebezpieczeństwem, które nie ma precedensu w naszej najnowszej historii. Zagrożone jest życie, zdrowie oraz byt Polek i Polaków. Nie ma dziś w Polsce innego zadania niż walka z epidemią i jej skutkami” – napisała na Facebooku. Jej zdaniem wybory powinny się odbyć w innym, bezpiecznym dla ludzi terminie. Jak informuje portal „WiadomościWP” zadeklarowała także całkowite zawieszenie swojej kampanii na okres trwania epidemii. „Zawieszam całkowicie swoją kampanię. Będę zajmowała się tylko tym, czym dotąd, czyli będę realizowała zadania, którą stoją przed posłem Rzeczypospolitej” – oświadczyła.

„Proszę wszystkich obywateli: zostańcie w domu! Zadbajcie o siebie i najbliższych. Jeśli możecie, pomóżcie sąsiadom i każdemu, kto tej pomocy potrzebuje” – dodała kandydatka KO.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Krzysztof Bosak: dwa tygodnie temu proponowaliśmy już rozwiązania

Do apelu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej odniósł się na Twitterze Krzysztof Bosak – kandydat Konfederacji na prezydenta. Jego zdaniem „ten apel jest niemądry i tylko pogłębia konflikt polityczny”. Wiceprezes Ruchu Narodowego oświadczył, że absolutnie nie zamierza dołączać do bojkotu.

„Odpowiedzialność za organizację wyborów spoczywa na władzy,nie na opozycji. To dotyczy także decyzji o zmianie terminu wyborów i momentu jej ogłoszenia” – dodał Bosak.

Zobacz także: Krzysztof Bosak: Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość ma zamiar segregować wyborców?

twitter / wiadomosci.wp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz