Od chwili uruchomienia 15 marca akcji „LOT do Domu” do Polski w jej ramach na pokładzie samolotów PLL LOT wróciło prawie 42 tysiące osób – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o 27 tys. Polaków, którzy wrócili do kraju w związku z akcją.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), powołując się na komunikat MSZ, przez dwa tygodnie trwania akcji do kraju wróciło prawie 42 tys. osób. „Od uruchomienia akcji +LOT do Domu+ mijają dwa tygodnie. Od 15 marca pomogliśmy powrócić do kraju prawie 42 tysiącom osób na pokładzie samolotów PLL LOT” – podało ministerstwo.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Resort poinformował o zrealizowaniu specjalnych połączeń m.in. z Dominikany, Indonezji, Tajlandii, Maroka, Sri Lanki, Wietnamu, Filipin, Republiki Południowej Afryki i Tanzanii oraz wielu państw europejskich.

„W ramach solidarności unijnej pomogliśmy w powrocie na Stary Kontynent prawie 700 obywatelom innych państw UE. Dzięki akcji +LOT do Domu” sprowadzamy do Polski także artykuły medyczne do walki z COVID19 – kombinezony ochronne, testy medyczne, rękawiczki oraz inny asortyment na potrzeby instytucji krajowych” – oświadczono w komunikacie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Ministerstwo Zdrowia: 1771 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, 20 ofiar śmiertelnych

W komunikacie przypomniano, że w MSZ całodobowo działa Zespół Zarządzania Kryzysowego. Zaznaczono także, że za granicą polska służba dyplomatyczna i konsularna pozostaje w pełnej, całodobowej mobilizacji. „Konsulowie wspierają Polaków, wskazując możliwości wyjazdu z danego kraju, pomagając w znalezieniu alternatywnego miejsca noclegowego i informując o dostępie do służby zdrowia” – podano w komunikacie.

pap / wnp.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz