25,7 tys. Polaków powróciło do kraju w ramach akcji „Lot do domu”

W pierwszym tygodniu akcji „Lot do domu” do Polski wróciło 25,7 tys. obywateli, głównie z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, USA i Hiszpanii – podały w niedzielę Polskie Linie Lotnicze LOT.

Od 15 marca 25764 obywateli powróciło do kraju w ramach akcji „Lot do domu”. Przewoźnik zaznaczył, że najwięcej osób przyleciało z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii. Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), przewoźnik wykonał do tej pory w ramach akcji 185 rejsów 43 samolotami.

LOT wykonuje w ósmym dniu operacji połączenia między innymi z Dubaju, Chicago, Bangkoku, Trondheim, Nicei, Sztokholmu, Helsinek, Dublina i Budapesztu. W następnych dniach odbędą się loty z Cancun, Varadero, Rio de Janeiro, Larnaki, Kapsztadu,  Zanzibaru oraz Denpasar. Wprowadzona została także możliwość powrotu Malediwów, Filipin (Cebu i Manila) oraz Singapuru.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ramach operacji „Lot do domu” rejsy planowane są z kilkudniowym wyprzedzeniem, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, nie mogących wrócić do kraju innym rodzajem transportu (np. ze względu na dużą odległość).

Na stronie internetowej przewoźnika – https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu – dostępna jest lista kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach akcji.

Za pomocą platformy internetowej dostępnej pod adresem: LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl , można zgłaszać zapotrzebowanie na przelot.

Do akcji dołączyły także firmy zajmujące się transportem lądowym m.in. Polonus i PKP Intercity. Zostały uruchomione dodatkowe połączenia lądowe, dzięki którym pasażerowie będą mogli dojechać z lotniska Fryderyka Chopina w Warszawie do domu bez dodatkowych kosztów. Informacje o rozkładach dostępne są na stronie https://www.lot.com/pl/pl/transport-krajowy oraz na stronie lotniska.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podkreśla LOT, wszyscy pasażerowie powracający do Polski w ramach operacji są poddawani pomiarom temperatury ciała oraz kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Akcja została rozpoczęta w połowie marca, po wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. PLL LOT zawiesiły wówczas wszystkie połączenia od 15 do 28 marca.

Zobacz także: Morawiecki: Wprowadzamy w Polsce stan epidemii

pap / forsal.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz