Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę po południu, że do tej pory potwierdzono w Polsce 1771 przypadków zakażenia koronawirusem. Do tej pory śmierć z powodu choroby COVID-19 poniosło w kraju 20 osób.

Według danych resortu zdrowia, aktualna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wynosi 1771. Do tej pory w Polsce 20 osób zmarło z powodu choroby COVID-19.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

W niedzielę ministerstwo poinformowało także o dwóch nowych zgonach spowodowanych zakażeniem koronawirusem. „W szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące” – podał resort. Druga ofiara choroby COVID-19 to „82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące”. Zmarł w szpitalu w Raciborzu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ministerstwo Zdrowia podało także, że w ciągu ostatniej doby wykonano w Polsce 4,1 tys. testów na obecność koronawirusa.

Zobacz także: W Niemczech przeprowadzono już 410000 testów na obecność koronawirusa

Przypomnijmy, że rząd ogłosił we wtorek zaostrzenie rygorów stanu epidemicznego. Od 25 marca w Polsce obowiązuje zakaz wychodzenia z domu za wyjątkiem konieczności wykonania niezbędnych zakupów i w „niezbędnych sprawach życia codziennego” czy wykonywania pracy. Podobnie jak w Niemczech w przestrzeni publicznej nie będzie można zbierać się w grupach większych niż dwuosobowe. Nie dotyczy to przebywania z rodziną we własnym domu. W kościołach, w nabożeństwach będzie mogło brać udział do pięciu osób. Pojawią się również ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej.

MZ Twitter / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz