Sąd podtrzymał zakaz Marszu Zwycięstwa wydany przez Trzaskowskiego

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił odwołanie organizatorów Marszu Zwycięstwa od decyzji prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego o zakazie przeprowadzenia tego zgromadzenia. Młodzież Wszechpolska, która organizuje Marsz Zwycięstwa, skieruje sprawę do Sądu Apelacyjnego.

Jak pisaliśmy, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zakazał Marszu Zwycięstwa, który został zaplanowany na 15 sierpnia bieżącego roku. Stołeczny ratusz argumentował taką decyzję kwestiami bezpieczeństwa związanymi z epidemią COVID-19. Powoływał się przy tym na negatywną opinię służb sanitarnych. W czwartek jego decyzję podtrzymał Sąd Okręgowy w Warszawie, do którego odwołała się Młodzież Wszechpolska – organizator marszu.

Rzecznik MW Mateusz Marzoch napisał na Twitterze, że sprawa zostanie skierowana do sądu apelacyjnego. „Społeczne obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej odbędą się tak czy inaczej” – zapowiedział Marzoch.

Zdaniem prezesa instytutu Ordo Iuris Jerzego Kwaśniewskiego „nadzwyczajne okoliczności COVID-19 stały się narzędziem selektywnego ograniczania wolności obywatelskich”. Kwaśniewski zwrócił uwagę, że podobne zakazy nie dotknęły „wielkich zgromadzeń aktywistów LGBT”, które ostatnio się odbyły.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Marsz Zwycięstwa jest organizowany od 2017 roku. Tegoroczny marsz miał rozpocząć się w sobotę 15 sierpnia o godz. 17:00 przy pomniku Mikołaja Kopernika. Następnie jego trasa miała prowadzić Krakowskim Przedmieściem, Podwalem, ulicami Długą oraz Kilińskiego. Koniec przewidziany był na placu Krasińskich. „Liczymy, że setne obchody Cudu nad Wisłą będą impulsem do nadania w przyszłości temu wydarzeniu jeszcze większej rangi” – mówił pod koniec lipca wiceprezes Okręgu Mazowieckiego Młodzieży Wszechpolskiej Arkadiusz Jabłoński. Zdaniem narodowców państwo nie postarało się o należyte upamiętnienie Cudu nad Wisłą.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz