„Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zakazał Marsz Zwycięstwa, powołując się na kwestie bezpieczeństwa w związku z epidemią! Decyzja ma oczywiście charakter stricte polityczny, o czym świadczy fakt, iż Rafałowi Trzaskowskiemu nie przeszkadzają w tym względzie wiece wyborcze, a nawet spędy LGBT i innych lewicowych ekstremistów” – poinformowało Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska (MW) – organizator wydarzenia. MW zapowiada złożenie odwołania od decyzji włodarza miasta.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zakazał Marszu Zwycięstwa, który został zaplanowany na 15 sierpnia bieżącego roku. Stołeczny ratusz argumentuje taką decyzję kwestiami bezpieczeństwa związanymi z epidemią. Zdaniem organizatora – Stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska – decyzja ma wymiar jedynie polityczny. „Rafałowi Trzaskowskiemu nie przeszkadzają w tym względzie wiece wyborcze, a nawet spędy LGBT i innych lewicowych ekstremistów” – pisze MW w środę. Organizatorzy zapowiedzieli odwołanie od decyzji włodarza miasta.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Oczywiście odwołamy się od jego decyzji, a Marsz Zwycięstwa po raz kolejny przejdzie ulicami Warszawy” – piszą organizatorzy wydarzenia.

Jak pisaliśmy, na 15 sierpnia br. – setną rocznicę Bitwy Warszawskiej – w stolicy planowany jest Marsz Zwycięstwa. Zdaniem organizatorów państwo nie postarało się o należyte upamiętnienie tego ważnego zwycięstwa.

Robert Winnicki, poseł Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego, podkreślił podczas lipcowej konferencji prasowej dotyczącej wydarzenia, że 100 lat temu „zmobilizowany naród polski” uratował siebie, Europę, cywilizację i „nasz ład, w którym od dwóch tysięcy lat Europa żyje”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Ks. Isakowicz-Zaleski: Trzaskowski neguje ludobójstwo Polaków na Wołyniu [+VIDEO] 

Mateusz Marzoch, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, zauważył wówczas, że w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej Polska „nie doczekała się” także, zapowiadanego przez rząd PiS, Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie.

Wiceprezes Okręgu Mazowieckiego Młodzieży Wszechpolskiej Arkadiusz Jabłoński przypomniał, że Marsz Zwycięstwa odbywa się w Warszawie od 2017 r. Co roku musieliśmy zmagać się z kłopotami sprawianymi nam przez środowiska lewicowe – zaznaczył.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz