Jak podaje niemiecki dziennik „Suddeutsche Zeitung”, rząd kanclerz Angeli Merkel prowadzi rozmowy z polskim rządem, aby ułatwić polskim kierowcom pracę na terenie Niemiec w czasie pandemii Covid-19.

Bawarska gazeta przywołuje na swoich łamach opinię niemieckiego ministra transportu Andreasa Scheuera (CSU). Zaznaczył on, że jeśli Polska „całkowicie zamknie granice, będzie to miało bezpośredni wpływ na sytuację zaopatrzeniową w Niemczech ze względu na brak kierowców ciężarówek z sąsiedniego kraju”. Dodał, że co prawda do takiego scenariusza jest jeszcze wciąż daleko, jednak na wszelki wypadek Berlin rozważa taki scenariusz, w którym wsparciem dostaw towarów zajęłaby się Bundeswehra.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Suddeutsche Zeitung” powołuje się na kręgi rządowe w Berlinie i twierdzi, że niemieccy politycy prowadzą rozmowy z Warszawą, aby ułatwić polskim pracownikom dotarcie do miejsc pracy na terenie Niemiec.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Według Federalnego Stowarzyszenia Spedycji i Logistyki, że firmy niemieckie z tej branży powoli zbliżają się do kresu swoich możliwości. Gazeta pisze, że sytuację w handlu pogarsza niezwykle krótki czas cyklu uzupełniania braków w sklepach. Ponadto, po tym jak zamknięto szkoły i przedszkola, w Niemczech ludzie ruszyli do sklepów, żeby zrobić zapasy. To sprawiło, że „cała branża znajduje się w szoku popytowym”. Najbardziej pożądane produkty to obecnie makarony, papier toaletowy i środki czystości. Są one jednak produkowane na terenie Niemiec i zdaniem dziennika nie ma zagrożenia, że ich zabraknie.

Przeczytaj: Pod presją Unii, Niemcy zwiększą eksport produktów ochronnych

Ponadto, „SZ” zwraca uwagę na coraz trudniejszą sytuację pracowników supermarketów, pracujących pod ogromną presją. Przedstawiciele związku zawodowego Verdi zwracają uwagę, że w związku z tym, że politycy zgodzili się na otwarcie supermarketów w niedziele i rozważają wydłużenie czasu ich otwarcia, ich położenie może ulec dalszemu pogorszeniu.

Przeczytaj: Koronawirus: Niemcy zamykają granice

Czytaj również: Niemcy: Zamknięto kościoły, obiekty sportowe, bary oraz większość sklepów

Jak pisaliśmy, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w piątek, że epicentrum globalnej pandemii koronawriusa przeniosło się do Europy, organizacja ostrzegła, że nie jest możliwe określenie kiedy zarażenia osiągną najwyższy punkt.

Dziennik.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz