Po sobotnim porozumieniu z Unią Europejską Niemcy zwiększą ilość sprzedawanego za granicę sprzętu ochronnego – informuje Agencja Prasowa Reuters.

Jak informuje Reuters, Niemcy doszły do porozumienia z Komisją Europejską. UE chciała zwiększenia eksportu sprzętu ochronnego takiego jak maski, gogle i rękawiczki.

Dzień wcześniej, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen stwierdziła, że nałożenie limitów na eksport sprzętu medycznego przez Francję i Niemcy podważa wspólny rynek Unii wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny.

„Celem rządu jest ochrona obywateli Niemiec. Stoi to na równi z główną zasadą rządu, czyli zabezpieczeniem europejskiej solidarności, zwłaszcza podczas kryzysu związanego z koronawirusem” – mówił niemiecki minister finansów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szef ministerstwa finansów stwierdził, że rząd niemiecki za wszelką cenę wykona oba zadania.

Po uzyskaniu porozumienia rządowa agencja BAFA może zatwierdzić zwiększony eksport sprzętu ochronnego w celu zaspokojenia potrzeb tych krajów Unii Europejskie, które są najbardziej zagrożone.

Jak pisaliśmy, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w piątek, że epicentrum globalnej pandemii koronawriusa przeniosło się do Europy, organizacja ostrzegła, że nie jest możliwe określenie kiedy zarażenia osiągną najwyższy punkt.

„Europa stała się epicentrum światowej pandemii” – mówił szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas konferencji prasowej. Na kontynencie europejskim jest obecnie więcej zgłaszanych przypadków zarażanie i przypadków śmierci niż, nie licząc Chin, w innych częściach globu łącznie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Więcej przypadków jest zgłaszanych teraz w Europie niż w Chinach w okresie największej zachorowalności” – mówił.

Szef WHO stwierdził, że cząstkowe radzenie sobie z wirusem nie jest wystarczająco. Według Światowej Organizacji Zdrowia państwa powinny wprowadzić wszystkie możliwe obostrzenia tak żeby skutecznie walczyć z pandemią.

Kresy/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz