Po sobotnim porozumieniu z Unią Europejską Niemcy zwiększą ilość sprzedawanego za granicę sprzętu ochronnego – informuje Agencja Prasowa Reuters.

Jak informuje Reuters, Niemcy doszły do porozumienia z Komisją Europejską. UE chciała zwiększenia eksportu sprzętu ochronnego takiego jak maski, gogle i rękawiczki.

Dzień wcześniej, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen stwierdziła, że nałożenie limitów na eksport sprzętu medycznego przez Francję i Niemcy podważa wspólny rynek Unii wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny.

“Celem rządu jest ochrona obywateli Niemiec. Stoi to na równi z główną zasadą rządu, czyli zabezpieczeniem europejskiej solidarności, zwłaszcza podczas kryzysu związanego z koronawirusem” – mówił niemiecki minister finansów.

Szef ministerstwa finansów stwierdził, że rząd niemiecki za wszelką cenę wykona oba zadania.

Po uzyskaniu porozumienia rządowa agencja BAFA może zatwierdzić zwiększony eksport sprzętu ochronnego w celu zaspokojenia potrzeb tych krajów Unii Europejskie, które są najbardziej zagrożone.

Jak pisaliśmy, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w piątek, że epicentrum globalnej pandemii koronawriusa przeniosło się do Europy, organizacja ostrzegła, że nie jest możliwe określenie kiedy zarażenia osiągną najwyższy punkt.

“Europa stała się epicentrum światowej pandemii” – mówił szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas konferencji prasowej. Na kontynencie europejskim jest obecnie więcej zgłaszanych przypadków zarażanie i przypadków śmierci niż, nie licząc Chin, w innych częściach globu łącznie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Więcej przypadków jest zgłaszanych teraz w Europie niż w Chinach w okresie największej zachorowalności” – mówił.

Szef WHO stwierdził, że cząstkowe radzenie sobie z wirusem nie jest wystarczająco. Według Światowej Organizacji Zdrowia państwa powinny wprowadzić wszystkie możliwe obostrzenia tak żeby skutecznie walczyć z pandemią.

Kresy/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply