Kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich komentował na konferencji prasowej rozwiązania antykryzysowe proponowane przez rząd.

Krzysztof Bosak, kandydat na prezydenta Polski stwierdził podczas konferencji prasowej przed posiedzeniem sejmu stwierdził, że rząd proponuje zbyt biurokratyczne rozwiązania.

„Rząd proponuje komisje urzędnicze, które będą osądzać który przedsiębiorca zasługuje na pomoc. Rząd oczekuje, że przedsiębiorcy będą teraz spowiadać się ze spadku obrotów, tłumaczyć co w ich firmach się dzieje” – krytykował poseł.

Według polityka przedsiębiorcy potrzebują ulgi w kosztach stałych, w jego ocenie propozycje rządowe nie pomogą polskim pracownikom i pracodawcom. Krzysztof Bosak nazwał ustawy „Tarczą Biurokratyczną.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1741.62 PLN    (7.91%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zdaniem koła poselskiego konfederacji, nowe prawa spowodują zwiększenie procesów demokratycznych i spowolnienie działania państwa.

„Administracja będzie musiała prawdopodobnie przeprowadzić nowe, duże rekrutacje urzędników, żeby w ogóle te procesy uruchomić” – mówił na konferencji. „Wchodzimy w czas bardzo dziwny, pierwsza pomoc nie dotrze szybciej niż po kwartale bo przedsiębiorcy będą musieli udowadniać spadek obrotów”.

Według posła osoby, które przygotowały rozwiązania partii rządzącej nie miały wcześniej doświadczenia w prowadzeniu własnej działalności. „Jeśli wszystkie organizacje przedsiębiorców mówią wspólnym głosem, że to jest źle pomyślane to możliwe są tylko dwie rzeczy. Albo w rządzie nikt nie słucha, albo mamy do czynienia z wielką operacją wizerunkową.

„Dziś wreszcie jest ten dzień kiedy w sejmie posłowie będą mogli obradować nad rozwiązaniami antykryzysowymi” – mówił Bosak „Długo niewidziane rozwiązania, które równo tydzień temu prezydent Andrzej Duda twierdził, że ma na biurku wreszcie pojawiają się w izbie poselskiej”.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz