Kolejne regiony Federacji Rosyjskiej idą w ślady jej stolicy, która zdecydowała się na wprowadzenie pełnej samoizolacji. Działania takie mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.

W niedzielę decyzję o samoizolacji mieszkańców podjęły władze miasta wydzielonego Moskwy oraz otaczającego ją obwodu moskiewskiego. Zobowiązały mieszkańców tych jednostek administracyjnych do nie opuszczania domów poza uzasadnionymi przyczynami, takimi jak wyjście do lekarza, na zakupy czy spacer z psem. Dozwolone jest także podróżowanie do i z pracy, o ile obywatel pracuje w przedsiębiorstwach i instytucjach, które mogą funkcjonować w ramach generalnej kwarantanny zarządzonej w zeszłym tygodniu przez prezydenta Putina. Kwarantanna rozpoczęła się w poniedziałek. Moskwa i obwód moksiewski są epicentrum pandemii w Rosji i przypada na nie ponad dwie trzecie wszystkich przypadków zarażeń.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jeszcze w niedzielę takie same środki podjęły władze Republiki Czeczenii. W poniedziałek rekomendację taką wypowiedział rosyjski premier Michaił Miszustin. Kolejne regiony zaczynają ją realizować. Jak podał w poniedziałek wieczorem portal Meduza.io generalną kwarantannę wprowadziły już na swoim terytorium władze regionów: Adygeja (czterech zakażonych), Mari El (dwóch zakażonych), Tatarstan (14 zakażonych), Czuwaszja (jeden zakażony), Sacha (15 zakażonych), obwód archangielski (siedmiu zakażonych), biełgorodzki (pięciu zakażonych), wołogodzki (dwóch zakażonych), irkucki (dwóch zakażonych), kaliningradzki (12 zakażonych), kurski (żadnego zakażonego), murmański (pięciu zakażonych), nowogrodzki (trzech zakażonych), niżnonowogrodzki (11 zakażonych), lipieckim (10 zarażonych), riazańskim (pięciu zakażonych), saratowskim (czterech zakażonych), swiedłowskim (24 zarażonych), ulianowskim (jeden zarażony).

W poniedziałek wieczorem w Rosji odnotowano 1836 przypadków zarażenia koronawirusem. W ciągu dnia przybyło 302 nowych przypadków. Z powodu choroby wywoływanej przez koronawirusa zmarło w Rosji dziewięć osób.

meduza.io/yandex.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz