ISIS straszy zamachami “samotnych wilków” w okresie świąteczno-noworocznym.

ISIS zagroziło przeprowadzeniem ataków terrorystycznych na jarmarki świąteczne i zabawy noworoczne w europejskich miastach. W jednym z ostatnich plakatów opublikowanych w internecie komórka propagandy ISIS straszy atakiem na tłumy witające Nowy Rok w Paryżu. – podał w czwartek Daily Mail.

Plakat ukazuje tłum ludzi świętujących w pobliżu Łuku Triumfalnego w Paryżu, rękę trzymającą zakrwawiony nóż i napis „Uczynimy z Nowego Roku piekło”.

Jak podaje brytyjski tabloid, wcześniej propagandowa komórka ISIS – Wafa Media Foundation kpiła z przeszkód instalowanych w centrach miast dla powstrzymania ciężarówek kierowanych przez terrorystów przed wjechaniem w tłum ludzi, tak jak to było w grudniu ubiegłego roku w Berlinie, gdy Tunezyjczyk Anis Amri zabił na jarmarku bożonarodzeniowym 12 osób a prawie 100 ranił. Publikując jeden z plakatów organizacja napisała: „Jeśli ustawicie przeszkody dla samochodów przed sklepami, nie przeszkodzicie ludziom w wejściu tam na piechotę”. Na plakatach ISIS widać przystrojone z okazji świąt miasta z doklejonymi postaciami terrorystów. „Wkrótce na wasze święta” – brzmi napis na jednym z nich.

Jak pisze Daily Mail, oprócz uderzenia na Paryż, ISIS zapowiedziało ataki w Londynie, Nowym Yorku i Rzymie. Grożono także królowej brytyjskiej, papieżowi, a także uderzeniem podczas MŚ w piłce nożnej w Rosji.

Wafa Media Foundation specjalizuje się w takich grafikach. Groźby Wafy, tak jak inne groźby ostatnio opublikowane przez media wspierające ISIS, są specyficznym nakłanianiem do ataków mieszczącym się w szerszym zjawisku parcia ISIS ku atakom „samotnych wilków”, w chwili gdy traci ono terytoria w Iraku i Syrii – powiedziała Daily Mail Rita Katz, dyrektor SITE Intelligence Group.

CZYTAJ TAKŻE: Syryjska armia zdobyła nieoficjalną stolicę ISIS

Kresy.pl / Daily Mail

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply