Były kanclerz Niemiec Gerhard Schröder opuści radę nadzorczą rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft - poinformowała rosyjska spółka w piątkowym komunikacie cytowanym przez Interfax. (więcej…)

Niemal 2,5 tys. żołnierzy broniących się w ostatnim punkcie oporu w Mariupolu poddało się Rosjanom. Wśród nich kilkadziesiąt kobiet.

Dokładną liczbę ostatnich jeńców wziętych w mieście po poddaniu się punktu oporu w zakładach Azowstal podał przywódca nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin. "Zatrzymano i znajduje się pod strażą 2439 ludzi, wśród nich 78 kobiet" - słowa Puszylina wypowiedziane w czasie wywiadu dla programu "Sołowiow Live" zacytowała w niedzielę agencja informacyjna Interfax.

czołg

Niemcy wbrew obietnicom wciąż nie dostarczyły Polsce ciężkiej broni w miejsce tej, którą nasz kraj przekazał Ukrainie - powiedział w rozmowie z tygodnikiem "Der Spiegel" wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Portal Deutsche Welle odnotował w piątek mocną krytykę niemieckich władz przez wiceszefa polskiej dyplomacji Szymona Szynkowskiego vel Sęka w wywiadzie dla najnowszego wydania "Der Spiegel".

Wiceminister zarzucił niemieckiemu rządowi, że decyzje w sprawie sankcji wobec Rosji oraz wsparcia państw Europy Środkowo-Wschodniej podejmuje "powoli, czasami zbyt późno", bądź w ogóle ich nie podejmuje. Zaznaczał przy tym, że tylko trochę się to zmieniło wskutek międzynarodowej presji.

Prezydent Chin Xi Jinping wezwał w czwartek kraje BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA) do odrzucenia mentalności zimnej wojny i konfrontacji blokowej.

Xi wygłosił swój apel podczas przemówienia wideo na sesji otwierającej spotkanie ministrów spraw zagranicznych bloku rynków wschodzących, który skupia Brazylię, Rosję, Indie, Chiny i RPA.

Chiński przywódca zauważył, że sytuacja międzynarodowa staje się coraz bardziej niestabilna i niepewna.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu powiedział w piątek, że posunięcia Finlandii i Szwecji w celu przystąpienia do NATO są częścią wzrostu zagrożeń militarnych w pobliżu zachodnich granic Rosji i że jego kraj podejmuje „odpowiednie środki zaradcze”. (więcej…)

Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

Pomóż nam dziś utrzymać nasze pozycje! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 10 PLN.
Załoga fortu Kresy.pl
1%