Papież Franciszek weźmie udział w VII Kongresie Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych jaki odbędzie się w Kazachstanie.

„Samolot papieża Franciszka, który przybył do Kazachstanu z wizytą państwową, wylądował na stołecznym lotnisku” – podała we wtorek służba prasowa prezydenta tego państwa, którą zacytowała agencja informacyjna Interfax. Jak dodała służba – „Z dostojnym gościem spotka się głowa państwa Kassym-Żomart Tokajew”

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6527.39 PLN    (29.66%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Dzień wcześniej kazachstańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że zwierzchnikowi Kościoła Katolickiego w podróży będzie towarzyszyć ponad 80 przedstawicieli mediów.

Oczekuje się, że oprócz udziału w kongresie papież odprawi Mszę Świętą dla 3 tys. pielgrzymów, którzy przybyli do stolicy Kazachstanu z krajów Azji Środkowej i innych sąsiednich państw.

Organizatorzy poinformowali, że w Kongresie Przywódców Religii Świata i Tradycyjnej weźmie udział około 100 delegacji z 50 krajów, w tym reprezentanci islamu, chrześcijaństwa, judaizmu, szintoizmu, buddyzmu, zoroastryzmu, hinduizmu i innych religii.

Wśród uczestników będą najwyższy imam al-Azharu Ahmed Mohammed Ahmed at-Tajib, patriarcha Jerozolimy Teofil III, naczelny aszkenazyjski rabin Izraela David Lau, naczelny sefardyjski rabin Izraela Icchak Joseph i inni przywódcy religijni, a także przedstawiciele kilku organizacji międzynarodowych.

Tematem kongresu będzie „Rola przywódców światowych i tradycyjnych wyznań w społeczno-duchowym rozwoju ludzkości w okresie po pandemii”.

Według spisu z 2009 r. 26,2 proc. mieszkańców Kazachstanu stanowią chrześcijanie, lecz większość z nich to wierni Cerki Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego. Według szacunków w Kazachstanie żyje około 180 tys. katolików, wśród których jest kilkadziesiąt tysięcy Polaków.

Czytaj także: Związek Polaków w Kazachstanie wspiera Raków Częstochowa w meczu z Astaną [+VIDEO]

interfax.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz