Postać łudząco podobna do prezydenta Rosji została namalowana na fresku w cerkwi w Czerwonogrodzie na Ukrainie.

Wierni, którzy przyszli w Wielkanoc do cerkwi św. Jozafata w Czerwonogrodzie na Ukrainie, zostali zaskoczeni widokiem nowego fresku, na którym wyobrażono wtrąconego do piekła mężczyznę łudząco podobnego do prezydenta Rosji Władimira Putina.

Ubrany w garnitur mężczyzna jest elementem fresku przedstawiającego Sąd Ostateczny. Obok Putina w piekle smażą się także swastyka i herb Związku Radzieckiego.

Gospodarz świątyni, ojciec Mychajło Nyskohuz zaprzecza, że na fresku wyobrażono prezydenta Rosji. Według niego postać na fresku symbolizuje złego urzędnika, który okradł kraj.

Jak podaje portal zaxid.net, greckokatolicki ksiądz Mychajło Nyskohuz jest znany ze swojej aktywności nie związanej z duszpasterstwem. Duchowny brał udział w Pomarańczowej Rewolucji w 2004 roku. Pojawiał się w sali sądowej na procesach Jurija Łucenki i Julii Tymoszenko. Miał też wygłaszać „gorące przemowy” na wiecach z okazji rocznic związanych z historią UPA. Wnuk duchownego jest deputowanym lwowskiej rady obwodowej z ramienia partii Swoboda.

Czerwonogród leży w obwodzie lwowskim tuż przy granicy z Polską. Do 1953 roku miasto nosiło nazwę Krystynopol.

CZYTAJ TAKŻE: Putin wyjaśnia chłopcu: granice Rosji nigdzie się nie kończą [+VIDEO]

Kresy.pl / Zaxid.net

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. franciszekk :

    Aaa… był tam jakiś ich tzw. hieroj – banderowiec – zwyrodniały ludzki bandyta z piekła rodem! PO-winien tam być na tym fresku obrazującym piekło! Przecież ci słudzy belzebuba bardzo się przysłużyli królestwu piekła, mordując bezbronnych ludzi tzw. cudzeńców: kobiety, starców dzieci a nawet niemowlęta by Ukraina była zamieszkana tylko i wyłącznie przez tzw. Ukraińców!
    PO-myśleć, że obecnie masowo opuszczają ten „wyczyszczony” od Polaków raj na ziemi zwany Ukrainą, by ZAMIESZKAĆ i ŻYĆ wśród Polaków w granicach ustanowionych PO II wojnie światowej i polskim holokauście dokonanym przez sługi belzebuba!
    Nieznane są wyroki Boskie ! Czy Pan Bóg dał w ten sposób możliwość – okazję do pojednania i przebaczenia z dopustu Bożego??..
    Inicjatywa jest po stronie Ukraińców oraz okazja aby raz na zawsze ODRZUCIĆ i POTĘPIĆ szatańskie dzieło z piekła rodem zwane nazizmem banderowskim, tak jak Niemcy zrobili z hitleryzmem!