Protestujący przy granicy przewoźnicy alarmują, że przez nowo otwarte przejście  dla wracających z Ukrainy ciężarówek jadą wyłącznie ukraińskie auta.

O sprawie poinformował w poniedziałek na platformie X Tomasz Buczek, działacz konfederacji i Ruchu Narodowego. “Wczoraj otwarte przez UA (dla ruchu jadących na pusto pojazdów ciężarowych) przejście w Dołchobyczowie. Jadą same pojazdy UA mimo tego iż wiedzą że powrót jest utrudniony. UA przedstawiła sytuacje że to gest wobec PL przewoźników(SIC!)! KOPiPT zapowiada zaostrzenie protestu!” – napisał.

“Efekt będzie taki że polscy transportowcy poblokuja wszystkie wjazdowe przejścia do PL z UA. Jutro mam spotkanie z kolejną grupą społeczną z innego województwa, która chce wejść do ‘akcji’ na granicy i wspomóc strajkujących” – dodał.

Ukraina otworzyła przejście graniczne Dołhobyczów -Uhrynów dla wywozu pustych ciężarówek z Ukrainy.

Ołeksandr Kubrakow, wicepremier ds. restauracji oraz minister ds. społeczności, terytoriów i rozwoju infrastruktury ogłosił w niedzielę, że Ukraina otworzy przejście graniczne Dołhobyczów-Uhrynów dla wywozu pustych ciężarówek z Ukrainy.

Kubrakow zapowiedział, że przejście Uhrynów-Dołhobyczów, który dotychczas obsługiwało wyłącznie samochody osobowe i autobusy, zacznie wypuszczać z Ukrainy puste ciężarówki o masie 7,5 tony i więcej.

Ukraińskie media informowały, że zostało to uzgodnione z Ministerstwem Infrastruktury, Województwem Lubelskim i Komisją Europejską.

Zobacz także: Służby dopiero teraz kontrolują ukraińskie ciężarówki? “Bananowa republika dla kapitału ze Wschodu i Zachodu”

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply