Nie ma żadnej migracji, nie ma żadnych uchodźców w Polsce – twierdzi premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej mówiąc o zachęcaniu polskich emigrantów do powrotu sugerował, że Karta Polaka ma służyć ściąganiu do kraju Polaków z Kresów.

Szef rządu odwiedził w piątek Dom Polonii w Ostródzie. Uczy się w nim polska młodzież, głównie ze wschodu i z Kresów. Podczas swojego wystąpienia premier Morawiecki mówił, że jego rząd chce, by do Polski wróciło jak najwięcej Polaków, którzy wyjechali do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji czy Irlandii.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

– Udostępnienie możliwości powrotu do Polski wszystkim, którzy wyjechali z naszego kraju, to jedyna polityka imigracyjna, którą chcemy prowadzić – powiedział Morawiecki. Zaznaczył przy tym, że zachęca do przyjazdu do Polski tych Polaków, którzy zostali poza Ojczyzną na skutek zmiany granic, a rząd jest na ich przyjmowanie przygotowany:

– Dla tych Polaków mamy też rekordowa liczbę Kart Polaka. W zeszłym roku było to 10 tys. tych kart. Pokazujemy, w jaki sposób staramy się przyciągnąć do Polski i polskości. (…) dzisiaj Polacy otwierają się i staramy się z powrotem tą polskość zagospodarować, ale też wszystkich Polaków z powrotem do Polski zaprosić, również tych, którzy w dawniejszych pokoleniach mieli swoich polskich przodków i wiemy, że się Polską bardzo interesują.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przeczytaj: Nowelizacja ustawy o Karcie Polaka doprowadzi do depolonizacji Kresów

Czytaj również: Wiceminister Dziedziczak przyznaje, że depolonizacja Kresów to część pomysłu rządu PiS na migrację

Szef rządu twierdził również, że podczas nieformalnego szczytu Unii Europejskiej w Salzburgu podkreślał, że polityka imigracyjna Polski nie zmienia i nasz kraj nie przyjmuje uchodźców.

PRZECZYTAJ: Rząd PiS otwiera granice Polski przed masową imigracją

Czytaj także: Rząd chce pomóc w ściąganiu pracowników z zagranicy częściowo refundując ich rekrutację

Zobacz: 30 tys. Hindusów chce pracować w Polsce. „Urzędnicy nie wyrabiają z wystawianiem wiz”

Wątek polityki imigracyjnej premier poruszył także później, na konwencji PiS w Gdańsku.

– Dotrzymywaliśmy słowa i dotrzymujemy słowa na poziomie całego państwa i dotrzymamy w samorządzie i dotrzymujemy te z tego słowa na poziomie międzynarodowym. Pokazujemy, że to, co obiecujemy na poziomie rządowym, samorządowym, również realizujemy na płaszczyźnie międzynarodowej – mówił Morawiecki, nawiązując do nieformalnego szczytu UE w Salzburgu:

– Polska potwierdziła i utrzymała nasze stanowisko – i do tego również przekonaliśmy wszystkie pozostałe 27 krajów Unii Europejskiej – że nie ma żadnej migracji, nie ma żadnych uchodźców w Polsce. Potwierdziliśmy, że liczba uchodźców, których przyjmiemy, będzie [wynosić] zero.

Przeczytaj: Bosak: dymisja Chorążego ma ocalić Morawieckiego i twórców polityki imigracyjnej rządu

Czytaj także: Bosak: zmiana Polski w państwo wielonarodowe, wielokulturowe to samobójczy pomysł

RIRM / wpolityce.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jazmig
    jazmig :

    PiS do września br. wpuścił legalnie do Polski ponad 27 tys. migrantów z krajów islamskich. Oni przyjechali do pracy, ale z doświadczenia państw zachodnich wiadomo, że trudno będzie ich odesłać do ojczystych krajów.

    Minister pracy zapowiedziała, że pracownikom zagranicznym będą dawali zgody na sprowadzanie rodzin, żeby ci pracownicy mogli się ustabilizować. Tak więc muzułmanin sprowadzi kilka swoich żon oraz kilkanaście dzieci i z samego 500+ będą sobie wygodnie żyli.

    Jak chodzi o karty Polaka, to wydawane są one głównie banderowcom, którzy Polski nienawidzą.