Benjamin Netanjahu, premier Izraela oświadczył w czwartek, że Iran, atakując z terytorium Syrii rakietami izraelskie obiekty na Wzgórzach Golan, przekroczył „czerwoną linię”, dodając, że reakcja jego kraju była adekwatna.

W krótkim nagraniu wideo premier Izraela stwierdził, że izraelski atak przeprowadzony w nocy ze środy na czwartek izraelski na irańskie pozycji w Syrii był jedynie odpowiedzią na działania Iranu. Według Netanjahu była to „adekwatna” odpowiedź na działania Iranu, który „przekroczył czerwoną linię”.Jesteśmy w trakcie przedłużającej się walki i nasza polityka jest jasna: nie pozwolimy Iranowi na militarne umocnienie się w Syrii – powiedział Premier Izraela, podkreślając, że żadna z wystrzelonych przez Iran rakiet nie dosięgła celu.

CZYTAJ TAKŻE: Izrael ponownie ostrzelał cele w Syrii – twierdzi, że to odpowiedź na atak Iranu

Wobec ataku stanowisko zajęły USA i Wielka Brytania. W czwartkowym ogłoszeniu Białego domu można przeczytać: Stany Zjednoczone potępiają prowokacyjne ataki rakietowe reżimu irańskiego (przeprowadzone) z Syrii wymierzone w izraelskich obywateli i silnie wspieramy prawo Izraela do działania we własnej obronie. Amerykanie stwierdzili, że Iran ponosi pełną odpowiedzialność za swoje lekkomyślne działania.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson wezwał władze w Teheranie do powstrzymania się od dalszych działań, które doprowadziłyby tylko do powiększenia niestabilności w regionie. Johnson stwierdził, że Wielka Brytania „stanowczo popiera prawo Izraela do samoobrony”, i dodał , że „dalsza eskalacja nie byłaby w niczyim interesie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Syryjskie media: Izrael znowu uderzył na cele w Syrii [+VIDEO]

Kresy.pl / polsatnews.pl / reuters.com

Premier Izraela stwierdził, że Iran przekroczył czerwoną linię
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jwu :

    Czy ten atak (ostrzelanie Wzgórz Golan) faktycznie nastąpił ? Czy jest to kolejne kłamstwo mające usprawiedliwić,bombardowanie Syrii przez lotnictwo izraelskie? A swoją drogą zastanawia mnie milczenie Rosji,przecież Izrael atakuje jej sojusznika.