Benjamin Netanjahu, premier Izraela oświadczył w czwartek, że Iran, atakując z terytorium Syrii rakietami izraelskie obiekty na Wzgórzach Golan, przekroczył „czerwoną linię”, dodając, że reakcja jego kraju była adekwatna.

W krótkim nagraniu wideo premier Izraela stwierdził, że izraelski atak przeprowadzony w nocy ze środy na czwartek izraelski na irańskie pozycji w Syrii był jedynie odpowiedzią na działania Iranu. Według Netanjahu była to „adekwatna” odpowiedź na działania Iranu, który „przekroczył czerwoną linię”.

Jesteśmy w trakcie przedłużającej się walki i nasza polityka jest jasna: nie pozwolimy Iranowi na militarne umocnienie się w Syrii – powiedział Premier Izraela, podkreślając, że żadna z wystrzelonych przez Iran rakiet nie dosięgła celu.

CZYTAJ TAKŻE: Izrael ponownie ostrzelał cele w Syrii – twierdzi, że to odpowiedź na atak Iranu

Wobec ataku stanowisko zajęły USA i Wielka Brytania. W czwartkowym ogłoszeniu Białego domu można przeczytać: Stany Zjednoczone potępiają prowokacyjne ataki rakietowe reżimu irańskiego (przeprowadzone) z Syrii wymierzone w izraelskich obywateli i silnie wspieramy prawo Izraela do działania we własnej obronie. Amerykanie stwierdzili, że Iran ponosi pełną odpowiedzialność za swoje lekkomyślne działania.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson wezwał władze w Teheranie do powstrzymania się od dalszych działań, które doprowadziłyby tylko do powiększenia niestabilności w regionie. Johnson stwierdził, że Wielka Brytania „stanowczo popiera prawo Izraela do samoobrony”, i dodał , że „dalsza eskalacja nie byłaby w niczyim interesie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Syryjskie media: Izrael znowu uderzył na cele w Syrii [+VIDEO]

Kresy.pl / polsatnews.pl / reuters.com

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jwu
    jwu :

    Czy ten atak (ostrzelanie Wzgórz Golan) faktycznie nastąpił ? Czy jest to kolejne kłamstwo mające usprawiedliwić,bombardowanie Syrii przez lotnictwo izraelskie? A swoją drogą zastanawia mnie milczenie Rosji,przecież Izrael atakuje jej sojusznika.