Syryjskie media oskarżyły izraelskie lotnictwo o kolejny atak na cele w Syrii. Armia Izraela odmówiła skomentowania tych doniesień.

Syryjska rządowa agencja informacyjna SANA podała w środę, że izraelskie lotnictwo dokonało w nocy z wtorku na środę ataku rakietowego na cele w rejonie Damaszku. Opierając się na źródle w syryjskiej armii poinformowano, że obrona przeciwlotnicza przejęła i zestrzeliła dwie izraelskie rakiety. Eksplozje spadających elementów rakiet doprowadziły do śmierci dwóch osób cywilnych. Rządowe media syryjskie nie informują, czy były straty militarne w wyniku tego ataku.SANA opublikowała nagranie z monitoringu, które ma pokazywać upadek szczątków zestrzelonej rakiety.

Agencja Reuters powołując się na jednego z dowódców ugrupowań wspierających Damaszek podała, że Izrael zaatakował bazę syryjskiej armii, lecz obyło się bez strat w ludziach.

Z kolei Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka twierdzi, że zaatakowano skład broni i wyrzutnie rakietowe w rejonie Kisweh położone na południe od Damaszku. Miało zginąć w nich co najmniej dziewięciu Irańczyków lub bojowników proirańskich milicji.

Armia Izraela zgodnie z dotychczasową praktyką odmówiła skomentowania doniesień o ataku, informując jednocześnie, że zarejestrowała „nieregularną aktywność” irańskich sił w Syrii i postawiła w stan gotowości bojowej swoje oddziały na Wzgórzach Golan.

Atak nastąpił wkrótce po ogłoszeniu przez prezydenta Donalda Trumpa, że USA występują z porozumienia nuklearnego JCPOA z Iranem. Trump, ogłaszając wystąpienie z JCPOA, twierdził m.in., że nie zapobiegło ono rozwijaniu „działalności terrorystycznej” przez Teheran na Bliskim Wschodzie, w tym w Syrii. Jak pisze agencja Reutera, Izrael uważa Iran za swojego zapiekłego wroga, a wspierany przez Iran Hezbollah za największe zagrożenie u swoich granic. Izrael wielokrotnie uderzał w irańskie cele związane z Iranem i Hezbollahem, m.in. po to, by powstrzymać przerzut broni między nimi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Syria i Rosja: bazę w Hims zaatakowało izraelskie lotnictwo

Kresy.pl / Reuters / PAP / SANA

Syryjskie media: Izrael znowu uderzył na cele w Syrii [+VIDEO]
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. UczSieHistorii :

    Ogarnie ktoś w końcu tych terrorystów z usraela? Jak nie można ich dosięgnąć w ich własnym korycie to trzeba ich bić po mordach wszędzie gdzie tylko pokażą swoje zakłamane paszcze.
    Żaden inny kraj w obecnym momencie nie pozwala sobie na tak wiele jak żydowski.

    I krew mnie zalewa jak widzę, że pisuary które uważają się za patriotów lizać i chcą wejść jeszcze głębiej w dupsko tym terrorystom.