Prezydent Donald Trump poinformował na Twitterze o wynikach krótkiej wizyty sekretarza stanu Mike’a Pompeo w Korei Północnej.

Trump napisał, że Pompeo udało się wynegocjować uwolnienie 3 amerykańskich więźniów w Korei Północnej. „Miło mi poinformować, że Sekretarz Stanu Mike Pompeo jest w powietrzu i w drodze powrotnej z Korei Północnej z trzema wspaniałymi dżentelmenami, których wszyscy tak bardzo oczekują. Wydają się być w dobrym zdrowiu. Również dobre spotkanie z Kim Dzong Un. Termin i miejsce spotkania ustalone”.

Wczoraj, podczas przemówienia na temat wycofania Stanów Zjednoczonych z porozumienia nuklearnego z Iranem, Trump niespodziewanie poinformował, że Mike Pompeo udał się z krótką wizytą do Korei Północnej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że jak informowała telewizja CNN w ubiegłym tygodniu, prezydent Korei Południowej Moon Jae-in przekonał przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una, by jego planowane spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem odbyło się w strefie zdemilitaryzowanej między obu Koreami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Korea Północna i Korea Południowa będą dążyć do denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz