Konstantyn Worobiew, dyrektor rosyjskiej placówki zajmującej się dyplomacją kulturalną, został oblany zieloną substancją i nieczystościami.

Aktywiści ukraińskiej neonazistowskiej organizacji C14 oblali w środę w Kijowie zieloną substancją oraz nieczystościami rosyjskiego dyplomatę, dyrektora Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury (Rossotrudniczestwa) Konstantyna Worobiewa. Jak pochwalili się w mediach społecznościowych, zapobiegli w ten sposób uczestnictwu Rosjanina w kijowskich obchodach Dnia Zwycięstwa.C14 i drużyna dobra w składzie Roman Sinicyn, Rodion Szowkoszytny i Ołeksij Cymbaluk pozdrowili kierownika Rossotrudniczestwa i zastępcę ambasadora Rosyjskiej Federacji Worobiowa z okazji 9. maja. Na plecach zapach „ruskiego miru” – napisano na facebookowym profilu C14 news – резерв, zamieszczając dwa zdjęcia Worobiewa.

Nacjonaliści umieścili w sieci także film wykonany tuż po napadzie na dyplomatę. Widać na nim Worobiewa z twarzą oblaną zieloną substancją, który odwraca się od kamery i odchodzi. Tył garnituru mężczyzny jest zabrudzony. „Dlaczego Pan jest w g…wnie?” – pyta głos zza kamery.

Napad został przeprowadzony od tyłu, niczego nie widziałem ani nie słyszałem, oblali mnie jakimiś pomyjami, gdy się odwróciłem, oblali mi twarz „zielonką”, zagrozili, że następnym razem mnie zabiją. Wszystko to filmowali. Oni nie ukrywają, że wiedzą, że zaatakowali dyplomatę, który jest chroniony przez konwencję wiedeńską i inne międzynarodowe akty prawne. To jest pełny, totalny, całkowity chaos. – powiedział Worobiew agencji RBK.

Według niego aktywiści tej samej organizacji napadli w lutym br. na siedzibę Rossotrudniczestwa w Kijowie. Jak podawał wówczas Korrespondent, członkowie ukraińskich nacjonalistycznych organizacji przeprowadzili w Kijowie marsz „Śmierć Rosji!”, podczas którego obrzucili kamieniami i jajami budynek rosyjskiej federalnej agencji Rossotrudniczestwo, a także uszkodzili fasady rosyjskich banków Sbierbank i Alfa-bank, po czym spalili flagę Rosji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że we wtorek inna ukraińska skrajna organizacja nacjonalistyczna – Ruch Ochotniczy OUN ogłosiła, że jej członkowie będą patrolować ulice w centrum Kijowa, w celu wychwytywania osób prezentujących zakazaną symbolikę.

Kresy.pl / RBK

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jwu :

  Znając życie, wzmianka o tym incydencie nie pojawi się w naszych polskojęzycznych mediach.Gdyby to było w drugą stronę to TVN,TVN bis,TVN news,Polsat ,Polsat news,TVP1,2 i 3 biłyby pianę od rana do późnej nocy.Bo jak można bezkarnie i w taki sposób zaatakować dyplomatę ? Bydło stepowe nie ma hamulców.Dzisiaj są ruscy ,a jutro będziemy my.Na zakończenie (tradycyjnie) muszę dodać ,że bardzo szanuję Ukraińców i nie darzę ich antypatią.

  • lp :

   @jwu Oczywiście że nie! Przecież dzicz ukraińska aspiruje do Europy, więc nie można zachodnim lemingom uświadamiać z kim naprawdę mają do czynienia, bo a nuż by przejrzały na oczy i uznały że mariaż z banderami jest równie ryzykowny jak z muslimami.

 2. Yogi :

  USA – wielcy sojusznicy uwielbiają finansować, szkolić, zbroić bandytów i psychopatów. Rośnie to w siłę bo czują silne wsparcie. A rozpętają wojnę i wymordują tysiące ludzi, wielki brat stwierdzi, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. Ups…